Zavřít reklamu

Tak se pomalu loučíme s iPodem touch a spolu s ním vlastně i s celou rodinou iPodů. Kdy se ale Apple chystá zaříznout i své Apple Watch Series 3, které jsou historicky ještě starší než poslední model iPodu touch? I když tato řada zde s námi bude jistě ještě dlouhá léta, tato série hodinek už dnešní době zcela nevyhovuje. Anebo ano? 

Apple svůj iPod touch 7. generace uvedl 28. května 2019, jenže Apple Watch Series 3 jsou starší. O hodně starší. Ty totiž byly představeny 22. září 2017 a ano, počítáte správě, v září jim bude už 5 let, což je na podobný hardware skutečně dlouho. Ne tedy na to, aby pořád sloužil, ale aby byl pořád prodáván jako nový.

Pro nenáročné jsou pořád ideální 

Technologie letí dopředu neuvěřitelným tempem a koupit si dnes 5 let staré zařízení, i když v originálním obchodě, originálně zabalené a prostě zcela nové, je trochu přes čáru, řeknete si. Ano, pro technologické nadšence určitě, stejně jako pro ty, které ocení přítomnost jakýchkoli pokročilejších funkcí. Jenže pak je zde ta druhá skupina uživatelů. Ta chce prostě chytré hodinky Applu, které je budou informovat o událostech na telefonu a možná jim sem tam měřit i nějaké aktivity. A to je všechno.

displej

Nepotřebují si zjišťovat EKG, saturaci kyslíkem ani si hlídat detekci pádu, a už vůbec nepotřebují instalovat do hodinek jakékoli aplikace. Jedná se o nenáročné uživatele, kteří chtějí být začleněni do ekosystému i na své ruce a nespokojí se s nějakými fitness náramky. Pořád se jim ale také nechce zbytečně utrácet za modernější verze, jejichž potenciálu vlastně nevyužití.

Čeká se na nástupce 

Je proto logické, že společnost pořád Apple Watch Series 3 prodává, stejně jako je logické, že je v jeho portfoliu model Apple Watch SE a Series 7. Každý model je určený někomu jinému a viditelně má tento koncept smysl, když se Series 3 pořád drží. Je ale pravda, že to mají nahnuté. S největší pravděpodobností totiž z portfolia Applu vypadnou s příchodem Series 8, tedy letos v září. Určitě se tak ale nestane podobně, jako tomu bylo nyní s iPodem touch, tedy ze dne na den. iPod touch nedostává náhradu a definitivně opouští portfolio společnosti, Apple Watch musí být něčím zastoupeny.

Jejich roli tak zcela logicky nahradí model SE. Letos se navíc očekává, že už by společnost konečně měla přijít se sportovnějším modelem svých hodinek, který nebude vynikat jen logem Nike, ale skutečně přinese odolné odlehčené pouzdro a možná bude krácen na některých funkcích, aby dosáhl na nižší cenu a přitom nekanibalizoval ani model SE ani vyšší Series 8. Stále bychom tak měli na výběr ze tří základních modelů, které by byly pořád držely krok s aktuální dobou.

Apple Watch koupíte například zde

.