Zavřít reklamu

Apple přestává prodávat iPod touch. Cupertinský gigant o tom dnes informoval prostřednictvím tiskové zprávy, ve které uvádí, že po vyprodání současných zásob definitivně zanikne celá produktová řada iPod, která je tady s námi neuvěřitelných 21 let. Jak ale sám Apple uvádí, iPod tady s námi v jisté podobě bude už napořád – jeho hudební podstatu se totiž podařilo integrovat do řady dalších produktů, a to od iPhonu, přes HomePodu mini či Apple Watch až po Macy.

O současném kroku se navíc již léta spekulovalo a ve hře byly jen dvě varianty. Buďto Apple definitivně celou řadu ukončí, jelikož dnes upřímně nedává žádný smysl, nebo se ji rozhodne nějakým způsobem oživit. Více lidí se ale přiklánělo k první možnosti. Tento zánik byl navíc zcela nevyhnutelnou záležitostí, o které už nějaký ten pátek všichni víme.

ipod-touch-2019-gallery1_GEO_EMEA

Frekvence aktualizací napověděly o budoucnosti iPodu touch

Když si nad chvíli odmyslíme veškeré spekulace, které se v posledních letech šířily napříč jablíčkářskou komunitou, tak nám postačí se podívat na frekvenci aktualizací tohoto posledního mohykána – iPodu touch. Ten se světu vůbec poprvé ukázal v září 2007. Pro Apple šlo o poměrně důležité zařízení, kvůli čemuž jej zpočátku téměř rok co rok aktualizoval a přinášel nám tak na trh další generace. Po zmiňovaném roce 2007 další řady iPodu touch přišly konkrétně v letech 2008 (2. gen), 2009 (3. gen) a 2010 (4. gen). Následně, v roce 2012 přišla na svět pátá generace ve verzi s 32GB a 64GB úložištěm, rok poté ještě s 16GB úložištěm (model A1509) a v roce 2014 jsme se dočkali další 16GB varianty s označením A1421. Pravidelným aktualizacím dal Apple sbohem spolu s šestou generací z června 2015 – na další, konkrétně sedmou generaci, jsme si pak museli počkat až do května 2019. Prakticky tedy necelé 4 roky jsme se žádných změn nedočkali.

Právě v roce 2019 nám Apple přinesl poslední iPod touch, který se prodává až dodnes. Jak už jsme ale uvedli výše, jakmile dojde k jeho doprodání, jeho cena tím definitivně zanikne. Bude vám tento legendární iPod chybět, nebo se spíše přikláníte k názoru, podle nějž se měl Apple k tomuto kroku uchýlit už dávno?

.