Zavřít reklamu

V roce 2015 představil Apple své první chytré hodinky Apple Watch a od té doby se staly jasným fenoménem. Jedná se totiž o nejprodávanější hodinky na světě, kdy na poli těch chytrých pořád nemají adekvátní konkurenci, i když se Samsung s jeho Galaxy Watch snaží. Dokonce pořád válcují i trh klasických hodinek. Proč jsou ale tak populární? 

Apple aktuálně nabízí hned tři modely svých Apple Watch. Jedná se o Series 3 a 7 a model SE. Seženete je tedy už od 5 490 Kč, od velikosti 38 mm do 45 mm, a to v mnoha barevných variantách a zpracování pouzdra podle modelu. Všechny se přitom vyznačují voděodolností pro plavání, takže s vámi mohou podniknout jakoukoli aktivitu.

Bohatá uživatelská základna 

Apple je po Samsungu druhým největším prodejcem mobilních telefonů, a právě s iPhony Apple Watch komunikují. I když je pro ně dostupné mnoho alternativ, Apple Watch jsou pořád tím nejlepším řešením, kterým možnosti svého iPhonu ještě rozšíříte a kterými jej i ideálně doplníte.

Apple u nich zabodoval i designem, který byl přece jen jiný, neokoukaný a který také mnozí kopírovali – a to i s ohledem na klasický hodinkový trh. Je ale pravda, že by to po sedmi letech už určitě nějakou tu změnu chtělo, a to s nejen s ohledem na tvar, ale i použití. Dá se soudit, že jestli nám Apple letos konečně ukáže nějaký sportovnější model, bude to jednoznačný hit.

Je to dokonalé zařízení pro zdravý život 

Apple Watch nebyly prvními chytrými hodinkami, ještě před nimi byly jiné, a byly tady také mnohé fitness trackery. Nic ale nezaznamenalo masový úspěch. Až hodinky Applu skutečně dokázaly zvednout ze židle zástupy lidí, protože s nimi získali fitness partnera, který měří všechny způsoby jejich pohybu. Kroužky aktivity ukazující denní aktivitu totiž byly a pořád jsou tím, co si uživatelé prostě zamilovali. Nemusíte totiž nic trackovat, stačí hodinky jen nosit. A k tomu vás i motivují a odměňují.

Zdravotní funkce 

Neobvykle vysoká nebo nízká srdeční frekvence a nepravidelné srdeční rytmy mohou být příznaky vážného zdravotního stavu. Mnoho lidí je ale nerozpozná, takže základní příčiny zůstávají často bez diagnózy. Oznámení v aplikaci vás na tyto nepravidelnosti upozorní, abyste mohli podniknout patřičné kroky. Apple Watch nebyly první, které tuto technologii přinesly, ale kdyby ji neměly, rozhodně by se nestaly tak oblíbenými. A k tomu je zde i měření okysličení krve, EKG, detekce pádu a další zdravotní funkce, které máte na dosah ruky.

Notifikace 

Samozřejmě by se nejednalo o plnohodnotnou prodlouženou ruku iPhonu, kdyby vás Apple Watch neinformovaly o událostech. Místo hledání iPhonu se jednoduše podíváte na své zápěstí a víte, kdo vám volá, píše, jaký vám přišel e-mail, za jak dlouho vám začíná schůzka atd. Můžete na nich i rovnou odpovídat, vyřizovat telefonní hovory, a to i na běžné verzi, pokud máte v blízkosti iPhone. Samozřejmě to umí i řešení jiných výrobců, jenže být chycený v ekosystému Applu je tak snadné.

Aplikace 

Chytré hodinky jsou chytré proto, že je můžete rozšířit o mnoho dalších funkcí doinstalováním patřičných aplikací. Někdo si vystačí se základem, někdo chce ale mít své oblíbené tituly všude. App Store na Apple Watch navíc už umožní najít a stáhnout aplikace přímo do hodinek, aniž byste museli vyndat iPhone z kapsy. A k tomu jsou zde další funkce, jako odemykání chytrých zámků, počítače Mac, podpora Apple Music, Mapy, Siri, nastavení členu rodiny, který nemusí vlastnit iPhone a mnoho dalšího.

Apple Watch koupíte například zde

.