Zavřít reklamu

Apple se podle posledních zpráv chystá některé své filmy z produkce pro streamovací službu Apple TV+ premiérově odvysílat v kinech před tím, než je zpřístupní v rámci své služby. Apple údajně zahájil předběžná jednání s provozovateli řetězců kin, a s vedoucími pracovníky zábavního průmyslu také konzultoval tradiční plán kinopremiér pro své filmy.

Zjevně se jedná o kroky, které firma podniká v rámci snahy o přilákání zvučných režisérských a producentských jmen. Odvysílání premiér v kinech by mohlo také pomoci snížit napětí mezi Applem a provozovateli kin. Celou záležitostí se zabývá Zack Van Amburg a Jamie Erlicht, jako konzultanta najal Apple Grega Fostera, bývalého ředitele společnosti IMAX.

Mezi tituly, které plánuje Apple uvést do kin, je film On the Rocks režisérky Sofie Coppoly, ve které si střihne roli Rashida Jones. Ta ve filmu ztvární mladou ženu, která po odmlce přichází do kontaktu se svým excentrickým otcem (Bill Murray). Film by měl přijít na plátna kin zhruba v polovině příštího roku, není vyloučena ani premiéra na některém z exkluzivních filmových festivalů, jako je třeba ten v Cannes.

Apple také vyjednává o uvedení dokumentu The Elephant Queen, který by měl být vydán ještě v letošní roce. Dokument vypráví o slonici, která vede své stádo napříč Afrikou. Svou premiéru na Apple TV+ by si měl film odbýt spolu s oficiálním spuštěním služby 1. listopadu, dostane se ale také do kin.

Cílem Applu není v tomto případě závratný výdělek, ale spíše své značce vybudovat v tomto průmyslu jméno a pro svou budoucí tvorbu přitáhnout renomované producenty, herce i režiséry. Filmy, produkované Applem, tak navíc dostanou možnost získat Oscara a další prestižní ceny. Apple také jistě doufá v jistý přírůstek předplatitelů Apple TV+.

see apple tv
Zdroj: Apple.com

Zdroj: iPhoneHacks

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více