Zavřít reklamu

Analytici Goldman Sachs snížili výsledný odhad akcií firmy Apple. Do finančních výsledků se má negativně promítnout rok Apple TV+ zdarma.

Bankovní a finanční analytici firmy ale nepočítají jen cenu samotné služby. Upozorňují, že Apple poskytuje mnohem větší slevu, když službu nabízí zdarma „v balíčku“ s prodávaným hardware.

„Podle našich výpočtů Apple průměrně ztratí 60 dolarů při kombinaci služby zdarma a prodávaného produktu,“ píše Rod Hall. „Ve výsledku tak Apple přelévá finance z oblasti hardwaru do služeb, ačkoli zákazníci ve skutečnosti za Apple TV+ platit nebudou. I když se to pozitivně projeví ve výsledcích hospodaření sekce služeb, sníží to průměrnou prodejní cenu zařízení (ASP) a marže v následujících fiskálních čtvrtletích (FQ1 20, Prosinec).“

Apple se však proti takovému pohledu brání. Ve vyjádření pro CNBC mluvčí společnosti rozporuje, že by Apple TV+ měla jakékoli dopady na finanční výsledky.

„Neočekáváme, že po uvedení služby Apple TV+ budou jakýmkoli způsobem ovlivněny finanční výsledky hospodaření.“

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Rok zdarma Apple TV+ na účet firmy

Firma hodlá ke každému nově prodanému zařízení z kategorie iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV nebo Mac přidat rok služby Apple TV+ zcela zdarma. Zařízení musí být koupeno od zahájení akce a služba aktivována nejpozději v listopadu.

Ostatní uživatelé budou platit měsíční předplatné 139 Kč. V jeho ceně získají zatím 12 originálních titulů pro Apple TV+ z nějž jsou většina seriály.

Apple TV+ to však bude mít ve vysoce konkurenčním prostředí těžké. Služby jako Netflix, Hulu, HBO GO nebo nově Disney+ nabízí mnohem více obsahu za podobné peníze, a navíc i velké série typu Star Wars anebo Marvell.

Otázka také panuje ohledně lokalizace mimo hlavní světové jazyky. Dosud netušíme, zda budou ve službě alespoň české titulky, jelikož s dabingem zcela jistě nelze počítat.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více