Zavřít reklamu

V návaznosti na včerejší zveřejnění ne zrovna příznivých finančních výsledků Applu za Q1 2019 hodlá společnost snížit ceny nových iPhonů XS, XS Max a XR. Novinku oznámil Tim Cook v rozhovoru pro agenturu Reuters a dodal, že změny cen se budou týkat zahraničních trhů mimo Spojené státy.

Apple podle Cooka přehodnotil strategii, jakou byly vypočítávány ceny iPhonů v jiných měnách, než je dolar. Právě kvůli nepříznivým kurzům cizích měn vůči dolaru se přímo úměrně zvyšovala i cena jablečných telefonů. Na některých trzích tak byly nové modely až zbytečně drahé, jelikož Apple určoval ceny právě podle hodnot v americké měně.

To se nyní změní a společnost zlevní nové iPhony tak, aby jejich ceny reflektovaly ty loňské u předchozích modelů. Podle Applu právě trhy, kde byly nepříznivé kurzy a ceny vzrostly, patřily v posledním fiskálním kvartálu mezi ty nejslabší a prodeje jablečných zde výrazně meziročně poklesly. Od nové strategie si tak gigant z Cupertina slibuje lepší odbyt a zvýšení prodejů svých telefonů.

Na jakých trzích ke snížení cen dojde, Cook zatím neprozradil. Je tedy otázkou, zda se nový přístup dotkne také Česka, pravděpodobné to však je. U nás by mohl Apple zlevnit především iPhone XR, a to konkrétně tak, aby jeho cena odpovídala loňské cenovce iPhonu 8, který začínal na 20 990 korunách. iPhone XR aktuálně stojí 22 490 korun, tudíž sleva 1 500 Kč by byla jedině vítaná.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více