Zavřít reklamu

Apple v průběhu včerejšího večera odhalil několik dalších podrobností o Apple TV+ a Apple Arcade. Dozvěděli jsme se nejenom informaci o zpřístupnění služeb běžným uživatelům, ale také jejich měsíční cenu, a to i pro český trh.

Apple TV+

Snad pro každého byla překvapující nízká cena Apple TV+. Ta se zastavila na pouhých 4,99 dolarech měsíčně, a to dokonce i v rámci rodinného sdílení, tedy až pro šest osob. V Česku pak služba vyjde na 139 Kč měsíčně, což je dokonce méně než v případě Apple Music (149 Kč měsíčně pro jednotlivce a 229 Kč měsíčně pro rodinu). Každý má možnost získat 7denní bezplatné období na zkoušku a pokud si zakoupíte nový produkt od Applu (iPad, iPhone, iPod touch, Mac nebo Apple TV), získáte službu na celý rok zdarma.

V porovnání s ostatními streamovacími službami má TV+ z hlediska cenové politiky dobře nakročeno a potrápit by mohla především Netflix, jehož tarify startují na 199 korunách měsíčně. Nová služba od Applu by nicméně mohla částečně konkurovat také u nás populárnímu HBO GO, který měsíčně vychází na 129 korun.

Apple TV+ bude spuštěna 1. listopadu a hned na úvod získají předplatitelé přístup k celkem 12 exkluzivním seriálům, jejichž seznam jsme uvedli zde. V průběhu roku bude samozřejmě přibývat další obsah – u některých seriálů vyjdou všechny epizody najednou, jiné budou uvolňovány například s týdenním odstupem.

Apple TV plus

Apple Arcade

Herní platformu Apple Arcade si budeme moci vyzkoušet už příští čtvrtek 19. září, tedy jakmile vyjde nový iOS 13 a watchOS 6. V rámci služby má být hned na začátku dostupná přibližně stovka her. Ve všech případech půjde o exkluzivní tituly naprogramované výhradně pro Apple Arcade.

Stejně jako TV+, také Arcade vyjde českého uživatele měsíčně na 129 Kč, a to i pro celou rodinu. Zde nám nicméně Apple nabídne měsíční bezplatné členství, což je dostatečně dlouhá doba na vyzkoušení všech her a dospění k závěru, zdali má pro nás platforma smysl či nikoli. Na ukázky z herního prostředí těch nejzajímavějších titulů se můžete podívat na stránkách Applu.

 

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.