Zavřít reklamu

App Store se dočkal prvního zásadního předělání loni na podzim. Apple jej po designové stránce kompletně změnil, předělal systém záložek, systém nabídky a upravil jednotlivé rubriky. Některé oblíbené naprosto zmizely (třeba populární Free App of the Day) jiné se naopak objevily (například rubrika Dnes). V novém App Store jsou také přepracované záložky jednotlivých aplikací a je kladen větší důraz na zpětnou vazbu a recenze uživatelů. Jediné, na co Apple v rámci App Store nesáhl, byla jeho verze pro klasické webové rozhraní. A tento rest je již minulostí, neboť má webový App Store zcela nový design, který čerpá právě z iOS verze.

Pokud si nyní otevřete nějakou aplikaci ve webovém rozhraní App Store, uvítá vás takřka totožný design webu, na jaký jste zvyklí z vašich iPhonů či iPadů. Jedná se o obrovský skok vpřed, jelikož předchozí verze grafického layoutu byla velmi zastaralá a neefektivní. V současné verzi je vše podstatné ihned viditelné, ať už jde o popis aplikace, její hodnocení, obrázky či další důležité informace, jako je datum poslední aktualizace, velikost apod.

Webové rozhraní nově poskytuje obrázky pro všechny verze aplikací, které jsou k dispozici. Otevřete-li si tak aplikaci, jež je dostupná jak pro iPhone, tak pro iPad a Apple Watch, máte k dispozici všechny náhledy ze všech zařízení. Jediné co webovému rozhraní v současné době chybí, je možnost kupování aplikací. Pro tento účel musíte stále využívat obchodu ve vašem zařízení.

Zdroj: 9to5mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.