iWant

Apple v App Store nově zvýrazňuje aplikace s předplatným, které nabízí zkušební trial

iWant

Během posledních dní se v App Store objevila změna, která by měla posloužit k lepší orientaci uživatelů v obrovské záplavě aplikací. S tím, jak v posledních měsících přechází čím dál tím více placených aplikací na neoblíbený model předplatného se Apple rozhodl, že bude tyto změny reflektovat a do App Store integruje novou sadu znaků, které budou aplikace s předplatným zvýrazňovat. Kromě toho se bude také ukazovat, zda-li aplikace nabízí alespoň nějakou zkušební verzi zdarma, obvykle v podobně časově omezeného trialu.

Tyto aplikace mají nově svou samostatnou záložku, kterou najdete v záložce Aplikace a podzáložce Vyzkoušejte zdarma. V české verzi App Store zatím není tato změna reflektována, američtí uživatelé ji zde však mají. Mělo by být jen otázkou času, než tato změna dojde i k nám. V této sekci se budou nacházet všechny populární aplikace, které budete moci vyzkoušet v rámci zkušební verze zdarma.

Tyto aplikace v App Store poznáte tak, že místo označení „Získat“ pro stažení aplikace, zde bude uvedeno „Free trial“ (resp. nějaký český překlad). Všechny aplikace, které pro své fungování vyžadují předplatné, budou mít ve své ikonce malé znaménko plus, které se nachází v pravém horním rohu. Už na první pohled tak bude vidět, že aplikace využívá model předplatného. Jaký názor na různé subscription modely programů a aplikací máte vy? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: 9to5mac