Zavřít reklamu

V jednom z našich předchozích článků jsme vás informovali o aktivitách, které společnost Apple vyvíjí v souvislosti s aktuální pandemií onemocnění COVID-19. Součástí těchto aktivit byla i finanční podpora. Tu se nyní firma rozhodla ještě více znásobit – pomoci chce zejména Číně.

Ředitel Applu Tim Cook dnes na čínské sociální síti Weibo oznámil, že jeho firma chce Číně přispět částkou přesahující 50 milionů čínských jüanů (v přepočtu zhruba 174 milionů korun). Podle agentury Reuters měla finanční podpora ze strany Applu původně sloužit jako pohotovostní odpověď na vzniklou zdravotní krizi, zatímco nejnovější příspěvek by měl mít dlouhodobější účinek. Společnost Apple již dříve věnovala 20 milionů čínských jüanů (v přepočtu zhruba 70,5 milionu korun) na podporu šesti nemocnic v provincii Chu-pej. Další finanční prostředky chce cupertinský gigant investovat do dlouhodobého úsilí o zlepšení veřejného zdraví. Tim Cook ve svém příspěvku na síti Weibo mimo jiné uvedl, že Čína v průběhu vypuknutí COVID-19 prokázala neuvěřitelnou odolnost, a vyjádřil vděčnost nejen vůči týmům Applu, ale také partnerům a zákazníkům za jejich podporu v nelehké době.

Kromě výše zmíněných příspěvků se také Apple rozhodl za každého svého zaměstnance, který na boj s pandemií přispěje, přispět dvojnásobnou částkou – výše těchto příspěvků zatím dosáhla 15 milionů dolarů. Před pár dny poskytla společnost Apple také podporu pohotovostním službám v Itálii, a to mimo jiné také v podobě zdravotnických potřeb. Lékařskému personálu ve Spojených státech i Evropě daroval Apple miliony masek N95 a v tomto úsilí chce podle Cooka i nadále pokračovat.

.