Zavřít reklamu

Společnost Apple zveřejnila 13. března v sekci Newsroom na svých webových stránkách prohlášení, ve kterém zmiňuje aktivity, které Apple vyvíjí v souvislosti s aktuálně probíhající pandemií COVID-19. Co všechno cupertinský gigant na tomto poli podniká?

Charita i prevence

Společnost Apple se zavázala boj s COVID-19 podpořit mimo jiné také finančně – v době zveřejnění své zprávy věnoval již 15 milionů dolarů na úsilí, vynaložené v rámci úsilí o snížení dopadů pandemie a zpomalení jejího šíření. V souvislosti se zrušenou WWDC se Apple také rozhodl věnovat městu San Jose finanční kompenzaci ve výši jednoho milionu dolarů. Držitelům kreditní karty Apple Card se zase firma rozhodla vyjít vstříc tím, že jim umožnila vynechat březnovou splátku bez úroků. Pokud se některý ze zaměstnanců rozhodne finančně podpořit boj s koronavirem, Apple přispěje dvojnásobnou částkou.

Cook ve své zprávě zmínil i pandemii v Číně, kde se ji snad v současné chvíli již daří mít více pod kontrolou. Uvádí, že největším poučením ze situace v Číně je minimalizovat riziko přenosu viru snížením hustoty výskytu lidí ve veřejných prostorách, stejně jako v maximalizaci společenského odstupu. V rámci snahy o zpomalení šíření infekce se firma rozhodla od 27. března uzavřít všechny své maloobchodní pobočky mimo území Číny. Online Apple Store je nicméně v provozu, stejně jako online prodejny Applu. V rámci prevence je také zaměstnancům Applu doporučována práce z domova, zaměstnancům s hodinovou mzdou Apple i nadále poskytuje odpovídající příjem. V rámci prevence Apple také přesunul svou každoroční vývojářskou konferenci WWDC do online prostoru.

Informace

Uživatelé v regionech, ve kterých je dostupná služba Apple News, si mohli ve svých aplikacích všimnout speciální sekce, věnované koronaviru. Zde najdou věrohodné a ověřené informace, pocházející výhradně ze spolehlivých zdrojů. Firma také varovala své investory před poklesem prodejů v Číně i možnými důsledky pozastavení výroby, Tim Cook ale zároveň dává najevo jistý optimismus a odkazuje na to, že se situaci podařilo v Číně postupem času dostat víceméně pod kontrolu. Aby se k uživatelům dostaly opravdu jen relevantní informace, rozhodl se Apple také odstranit ze svého App Storu aplikace, související s koronavirem, které nepochází z oficiálních zdrojů, jako jsou zdravotnické a vládní organizace.

Následky

Zatím není jisté, jaký dopad bude pandemie mít na výrobu a následné představení nových produktů od Applu. Firma dělá vše pro to, aby měl koronavirus co nejmenší negativní vliv nejen na jeho podnikání, ale také na podnikání jeho partnerů. Jarní Keynote se s největší pravděpodobností vůbec neuskuteční, WWDC se bude konat online. Kvůli prevenci dalšího šíření koronavirové infekce Apple také dočasně pozastavil natáčení všech pořadů pro svou streamovací službu  TV+.

Zdroje: Apple, Apple Insider, PhoneArena

.