Zavřít reklamu

Ve vedení společnosti Apple můžeme najít řadu zajímavých osobností, které se významným způsobem podílely na růstu firmy. Jedním z těchto lidí je také Luca Maestri – senior viceprezident a finanční ředitel, jehož medailonek si představíme v našem dnešním článku.

Luca Maestri se narodil 14. října roku 1963. Absolvoval univerzitu LUISS v italském Římě s bakalářským titulem z ekonomie, na univerzitě v Bostonu později získal magisterský titul v oboru vědy v managementu. Před svým nástupem do společnosti Apple pracoval Luca Maestri v automobilce General Motors, v roce 2009 rozšířil řady zaměstnanců Nokia Siemens Networks, působil také jako finanční ředitel ve společnosti Xerox. Do firmy Apple nastoupil Luca Maestri v roce 2013, zpočátku zde působil jako viceprezident pro finance a kontrolor. V roce 2014 nahradil Maestri na pozici finančního ředitele Petera Oppenheimera, který odcházel do penze. Maestriho výkony, loajalitu a přístup k práci si chválili jak kolegové, tak i samotný Tim Cook.

V rámci své pozice senior viceprezidenta a finančního ředitele se Maestri přímo zodpovídá Timu Cookovi. Mezi jeho povinnosti patří dohled nad účetnictvím, podpora podnikání, finanční plánování a analýza, na starost má také problematiku nemovitostí, investicí, interní audity a daňové záležitosti. Maestri se nevyhýbá ani rozhovorům s novináři nebo veřejným vystoupením – do médií často promlouval o investicích společnosti Apple, komentoval její finanční záležitosti, a promlouval také v rámci pravidelného vyhlašování finančních výsledků firmy. O Lucovi Maestrim se v loňském roce mluvilo zejména v souvislosti s jeho možnou kandidaturou na pozici šéfa italské automobilky Ferrari. Vzhledem k jeho předchozí praxi v General Motors nejsou tyto domněnky zcela bezpředmětné, zatím ale nebyly potvrzeny ani vyvráceny, pozici dočasně zastává John Elkann.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.