Zavřít reklamu

Když média informovala o obsahu streamovací služby Apple TV+, byla mimo jiné řeč o filmu The Banker. Jeho premiéra se měla tento týden odehrát na výročním festivalu amerického filmového institutu v Los Angeles, v kinech se měl objevit 6. prosince a posléze se ho měli dočkat předplatitelé služby Apple TV+. Apple se ale nakonec rozhodl, že přinejmenším na festivalu svůj film nakonec neuvede.

Ve svém oficiální prohlášení společnost uvedla, že důvodem jejího rozhodnutí byly jisté obavy, které se v souvislosti s filmem objevily v průběhu minulého týdne. „Spolu s filmaři potřebujeme nějakou dobu k tomu, abychom je prostudovali a určili co nejlepší příští kroky,“ uvádí Apple. Podle listu The New York Times se Apple musí ještě rozhodnout, kdy (a zda vůbec) se odehraje premiéra snímku The Banker v kinech.

The Banker je jeden z prvních filmů z řady původní tvorby pro Apple TV+. Zrovna tento snímek vyvolával nemalé očekávání a v souvislosti s ním se hovořilo také o jistém potenciálu, co se týče filmových ocenění. Hlavními hvězdami filmu jsou Anthony Mackie a Samuel L. Jackson, děj je inspirován skutečným příběhem a vypráví o revolučních byznysmenech Bernardu Garrettovi a Joe Morrisovi. Oba hrdinové chtějí v nelehké atmosféře šedesátých let minulého století pomoci ostatním afroameričanům dosáhnout jejich amerického snu.

Magazín Deadline informoval o tom, že důvodem pozastavení je probíhající vyšetřování, související s rodinou Bernarda Garretta seniora – jednoho z mužů, o kterých snímek vypráví. Apple ve svém prohlášení žádné bližší podrobnosti nespecifikoval, uvedl ale, že detaily by se v nejbližší době měly dostat na veřejnost.

The Banker Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více