Zavřít reklamu

Tim Cook, výkonný ředitel Applu, minulý měsíc během konference v Sun Valley slíbil, že společnost již brzy začne vydávat zprávy s informacemi o diverzitě personálního složení společnosti. Jak Cook slíbil, tak také učinil, první zpráva byla vydána a zahrnuje statistiku, jaké je genderové a etnické složení zaměstnanců Applu. Čísla navíc výkonný ředitel cupertinské korporace doplnil o svůj otevřený dopis.

V dopise Cook upozorňuje na pokrok, jenž jeho společnost učinila za poslední léta. Podotýká však, že s čísly úplně spokojen stále není a Apple prý má plány na další zlepšení situace.

Apple se zavázal ke transparentnosti, což je také důvod, proč jsme se rozhodli zveřejnit statistiky o rasovém a genderovém složení firmy. Nechte mě nejprve říci: Jako CEO s těmito čísly nejsem spokojen. Nejsou pro nás nová a již nějaký čas jsme tvrdě pracovali na tom, abychom je vylepšili. Děláme pokroky a zavázali jsme se, že budeme stejně inovativní v diverzitě našich pracovníku, jako jsme inovativní ve vytváření nových produktů…

Apple je rovněž sponzorem kampaně za lidská práva (Human Rights Campaign), největší americké organizace bojující za práva gayů a lesbiček, stejně jako Národního centra pro ženy a informační technologie (National Center for Women & Information Technology), které má za úkol dodat odvahu mladým ženám, aby se zapojily do vědy a vývoje technologií. Práce, kterou pro tyto skupiny děláme, má smysl a je inspirativní. Víme, že můžeme dělat víc a také budeme.

[youtube id=“AjjzJiX4uZo“ width=“620″ height=“350″]

Zpráva Applu ukazuje, že celosvětově je 7 z 10 zaměstnanců Applu mužského pohlaví. V USA je 55 % zaměstnanců společnosti bílé pleti, 15 % asiatů, 11 % hispánců a 7 % černochů. Další 2 procenta amerických zaměstnanců se hlásí k více různým etnikům a zbylých 9 procent se rozhodlo svoji rasovou příslušnost neuvádět. Zpráva Applu pak přichází i s podrobnou statistikou personálního složení společnosti v technologickém sektoru firmy, netechnologickém sektoru a ve vedoucích pozicích.

Diverzitě ve společnosti je věnována jedna celá stránka na webu Applu a rozhodně stojí za pozornost. Kromě zmíněných statistik na ní mimo jiné  naleznete i plné znění Cookova otevřeného dopisu.

Zdroj: 9to5mac, Apple
Témata: ,
.