Zavřít reklamu

Apple ke svým produktům nabízí doplňkovou službu s názvem AppleCare+. Prakticky se jedná o dodatečnou záruku, díky které máte nárok na některé výhodnější opravy v autorizovaných servisech Apple. Bohužel u nás tato služba není dostupná, a proto se musíme spokojit se standardní 24měsíční zárukou, která je zde dána zákonem. Nabízí se proto vcelku zajímavá otázka. Je absence AppleCare+ vůbec problém, nebo by se i v našich končinách hodila jako sůl.

Co AppleCare+ pokrývá

Abychom se dostali k jádru věci, budeme si nejprve muset posvítit na to, co AppleCare+ vlastně pokrývá. Oproti nám známé záruce totiž nabízí hned několik zajímavých benefitů a kryje například i situace, kdy si utopíte váš iPhone. Konkrétně jablíčkářům dodává nárok na servisní podporu kdekoliv na světě u autorizovaných prodejců a servisů, bezplatnou přepravu při reklamaci, opravu a výměnu příslušenství (jako napájecí adaptér, kabel a další), bezplatnou výměnu baterie v momentě, kdy její kapacita klesne pod hranici 80 %, pokrytí dvou incidentů náhodného poškození (například pád na zem) za servisní poplatek, který v rámci EU činí 29 € za poškozený displej a 99 € za jiná poškození, prioritní (nepřetržitý) přístup k expertům Applu, odbornou pomoc s odstraňováním problémů s iPhonem, iOS, iCloudem a dalšími nebo na odbornou pomoc v případě jakýchkoliv dotazů, které mohou souviset s nativními aplikacemi (FaceTime, Mail, Kalendář, iMessage a další).

Na první pohled je tedy jasné, že AppleCare+ nabízí mnohem více možností než naše zákonem daná záruka. Ta totiž funguje trošku odlišně a řeší primárně hardwarová selhání. Pokud by vám například během zmiňovaných dvou let odešla základní deska, prodejce by měl problém vyřešit za vás. Zároveň zatímco u AppleCare+ můžete zařízení odnést prakticky k jakémukoliv autorizovanému prodejci či do autorizovaného servisu, u naší záruky musíte spolu s účtenkou navštívit přímo místo, kde jste zařízení koupili. Záruka tedy nepokrývá nešťastné incidenty. Pokud by vám například iPhone spadl na zem a rozbil se mu displej, tak zkrátka nepochodíte, jelikož jste si tento problém způsobili sami.

applecare

Potřebujeme AppleCare+?

Služba AppleCare+ může přijít náramně vhod, primárně díky tomu, že pokrývá mnohem více oblastí. To se ale podepisuje i na její ceně – například u jablečných telefonů se pohybuje v rozmezí od 129 $ do 199 $, respektive od zhruba 2700 Kč do 4200 Kč. Na druhou stranu za tuto částku uživatel získává jakousi jistotu, že v případě nejrůznějších problémů nezůstane odkázán sám na sebe. Službu lze sjednat při koupi nového zařízení, případně nejpozději do 60 dní od koupi, přičemž jablíčkáři toho mohou dosáhnout několika způsoby. Nejjednodušší je samozřejmě navštívit Apple Store nebo vše vyřešit online. U nás ale bohužel máme (zatím) smůlu. Jak absenci AppleCare+ vnímáte vy? Uvítali byste ji i v našich končinách, nebo se naopak bez ní obejdete?

.