Zavřít reklamu

Kromě toho, že dnes byly oficiálně spuštěny prodeje lokalizačních přívěšků AirTags a fialového iPhonu 12, tak právě také odstartovaly předobjednávky dalších nedávno představených jablečných produktů. Konkrétně se v tomto případě bavíme o 24″ iMacu M1, iPadu Pro M1 a nové Apple TV 4K (2021). Jestliže jste si tedy na nějaký z těchto produktů brousili zuby, tak se právě teď, tedy 30. dubna ve 14:00, můžete vrhnout do předobjednání.

24″ iMac s M1

Na kompletní přepracování iMacu jsme čekali opravdu dlouhou dobu a dobrou zprávou je, že jsme se konečně dočkali. Většina z nás ale dost možná čekala na to, že Apple přijde s lehce jiným a profesionálnějším designem. Namísto toho jsme se ale dočkali představení optimistického iMacu, který můžete zakoupit v sedmi různých barvách. Lehce kontroverzní je u tohoto nového jablečného počítače především spodní brada, která se mnohým jablíčkářům úplně nelíbí, tak stejně se mnohým nelíbí ani světlá barva rámečků okolo displeje. Ve svých útrobách 24″ iMac skrývá vysoce výkonný čip Apple Silicon s označením M1, displej má poté rozlišení 4.5K. Zmínit můžeme také přepracovanou přední FaceTime kameru, perfektní reproduktory a mikrofony. Základní verze 24″ iMacu vychází na 37 990 korun, další dvě „doporučené“ konfigurace vychází na 43 990 Kč a 49 990 Kč.

iPad Pro s M1

Pokud byste vedle sebe postavili loňský iPad Pro a ten, který byl představen před pár týdny, tak byste si mnoha změn nejspíše nevšimli. Pravdou ale je, že nejvíce změn se odehrálo právě v útrobách nového iPadu Pro. Jak už můžete z nadpisu tohoto odstavce tušit, tak je nový iPad Pro osazen čipem M1, který se vůbec poprvé objevil na konci minulého roku u MacBooku Air, 13″ MacBooku Pro a Macu mini. Jedná se o naprosto převratný krok, díky kterému má nový iPad Pro opravdu neskutečný výkon. U většího modelu, který má úhlopříčku 12.9″, pak došlo k osazení zbrusu nového displeje s podsvícením mini-LED. Tento displej je v určitých aspektech stejný či lepší než Pro Display XDR. Operační paměť je pak 8 GB v případě 128 GB, 256 GB a 512 GB varianty, u 1 TB a 2 TB varianty má operační paměť 16 GB. Cena základního 11″ modelu je 22 990 Kč, větší 12.9″ model vychází v základní konfiguraci na 30 990 Kč.

Apple TV 4K (2021)

V případě, že byste si vzali do ruky původní generaci Apple TV 4K z roku 2017 a tu nově představenou, tak byste opět, stejně jako v případě iPadů Pro, moc změn nenašli. Viditelná změna se odehrála pouze v případě ovladače, který je u nové Apple TV 4K (2021) přejmenován na Siri Remote. Kromě toho zmíněný ovladač nabízí nový design a došlo u něj k odstranění dotykové plochy, jež byla nahrazena speciálním „dotykovým kolečkem“. Siri Remote dále přišel o gyroskop a akcelerometr a bohužel, stále nenabízí čip U1. U samotného boxu v podobě Apple TV 4K pak došlo k aktualizaci útrob – nově v jablečné televizi tepe čip A12 Bionic, jenž pochází z iPhonů XS, k dispozici je pak konektor HDMI 2.1. Cena 32 GB modelu je 4 990 Kč, 64 GB model vychází na 5 590 Kč.

.