Zavřít reklamu

Komu se nerozbilo tlačítko Home, jako by neměl iPhone. To je bohužel smutná statistika telefonů Applu. Tlačítko Home je jednou z nejporuchovějších součástek iPhone, ostatně také jednou z nejvíce namáhaných. Na poruchy značně trpěl zejména iPhone 4, přičemž oprava byla ze všech telefonů nejvíce náročná.

Pro opravu jediného tlačítka je třeba rozebrat takřka celý iPhone, jelikož se k součástce přistupuje ze zadní části. Výměna podomácku se tak příliš nedoporučuje a servis vás v tomto případě vyjde na částku kolem 1000 Kč. Někdy však není na opravy iPhone zrovna čas a člověk musí nějakou dobu bojovat s téměř nefunkčním tlačítkem. Naštěstí iOS obsahuje funkci, která nahrazuje tlačítko Home a další hardwarová tlačítka.

Otevřete Nastavení > Obecné > Zpřístupnění a zapněte funkci Assistive Touch. Na obrazovce se objeví poloprůhledná ikona, kterou lze libovolně přesunout, podobně jako „chat heads“ v aplikaci Facebook. Kliknutím na ní se otevře nabídka, ve které můžete například aktivovat Siri nebo simulovat stisknutí tlačítka Home. V nabídce zařízení je pak možné například zvýšit/snížit hlasitost, vypnout zvuk nebo otočit obrazovku.

Tato funkce není jednou z novinek v iOS 7, ve skutečnosti je v systému přítomná už od 4. verze, jako by snad Apple s poruchovostí iPhone 4 počítal. Tak či tak díky Assistive Touch lze minimálně do opravy zařízení používat iPhone, iPad či iPod touch i bez funkčního tlačítka a ukončovat alespoň aplikace nebo přistupovat k liště multitaskingu.

.