Zavřít reklamu

Poslední rok nás bohužel sužuje neustupující pandemie onemocnění COVID-19. Aby se omezilo jeho šíření, vlády po celém světě vydávají nejrůznější opatření, kvůli čemuž došlo například k uzavření nejrůznějších podniků a značně se omezil kontakt lidí takzvaně „z očí do očí.“ Když už se poté lidé musí nevyhnutelně setkat, samozřejmostí je nošení roušky či respirátoru. Na takto markantní změny samozřejmě muselo zareagovat školství i zaměstnavatelé. Zatímco žáci a studenti se přesunuli na takzvanou distanční výuku, zaměstnavatelé sáhli po starém dobrém „home officu“ neboli práci z domova.

Ačkoliv zní home office jako geniální nápad, který je obklopen jen a pouze benefity, realita je častokrát bohužel odlišnější. Právě v domácím prostředí totiž musíme čelit nejrůznějším rušivým faktorům, což jde ruku v ruce s podstatně sníženou produktivitou. V dnešním článku si tedy posvítíme na nejzákladnější tipy pro co možná nejlepší zvládnutí práce z domova a na parádní možnosti, které se nám dnes nabízí.

Klid a minimum rušivých elementů

Přechod ze standardní kanceláře na home office může mnoha lidem činit obrovské problémy. V domácím prostředí se totiž můžeme setkat se zmiňovaným množstvím rušivých elementů. Přesně proto je prakticky nejdůležitější si vhodně připravit pracovní místo. Vždy bychom se měli snažit mít na stole uklizeno, protože ačkoliv se to nezdá, vyrušit nás dokáže i sebemenší maličkost.

Home Office FB

S tím samozřejmě souvisí i nejrůznější notifikace. Přesně proto se vyplatí si na Macu i iPhonu aktivovat režim Nerušit, abychom se vyhnuli případnému vyrušení. Pro příklad si můžeme zmínit například okamžik, kdy nám na iPhonu „pípne“ notifikace z některé sociální sítě. V takovém okamžiku si můžeme říct, že například odpovědět na jednu zprávu nás nikterak nezpomalí. Poměrně snadno se ale můžeme ocitnout v situaci, kdy se nad sítí zasekneme na několik minut a ztratíme tak dosavadní soustředěnost.

Rozdělte si práci a domácnost

Dalším problémem na home officu mohou být ostatní členové domácnosti a domácí práce. Přesně proto je nutné si do jisté míry rozdělit pracovní a osobní život, kdy si pro samotnou práci vyhradíme pevnou pracovní dobu, s čímž obeznámíme naše kolegy i rodinu, případně ostatní spolubydlící. V tuto dobu bychom měli pracovat v co možná největším klidu bez jakéhokoliv rušení. Pevná pracovní doba nám zároveň pomůže v tom, abychom se v daném čase nevěnovali domácím pracím.

Prostředí je pro home office zkrátka klíčové:

Rozhodně bychom taktéž neměli zapomínat na správné oblečení. Samozřejmě se doma nemusíme nutně pohybovat v obleku, ale pracovat například v pyžamu se mezi nejlepší možnosti rozhodně neřadí. Změna outfitu nám může pomoct do jisté míry přepnout mindset, kdy si uvědomíme, že nyní bychom se měli naplno věnovat jen a pouze práci.

Práce z domova – Ideální řešení v době koronavirové

Jak jsme již zmínili výše, zaměstnanci museli na potřeby koronavirové doby poměrně rychle reagovat, díky čemuž se na trhu práce nachází podstatně více nabídek na onen home office. Pokud hledáte nějakou podobnou příležitost a zároveň byste se rádi rozvíjeli v psaní, můžete se věnovat například psaní PR článků a dalších textů pro nejrůznější weby, což můžete vykonávat buďto brigádně, nebo na HPP či IČO. Možnosti dnešní doby jsou skutečně rozsáhlé a potvrzuje se rčení, že kdo hledá, ten najde.

Psaní na MacBooku Unsplash

Home Office jako přivýdělek

Podívat se na to můžeme taktéž z druhé strany. Možná jste si mysleli, že právě globální pandemie nás zbavuje možností nejrůznějších brigád. Opak je naštěstí pravdou. Přivydělat si naštěstí můžeme poměrně efektivně a snadno, kdy se nabízí například možnost dlouhodobých brigád z domova. V takovém případě se dané činnosti můžeme věnovat například pouze pár hodin denně či týdně, a aniž bychom ztráceli čas dojížděním si tak přijít na krásné peníze. Když to navíc spojíte s něčím, co vás baví a naplňuje, rozhodně neprohloupíte.

.