Zavřít reklamu

V App Store se včera objevila bezplatná aplikace AutoCAD WS. Autodesk tímto splnil svůj slib z konce srpna letošního roku, kdy ohlásil návrat na platformu Mac OS a iOS.

Pouhých 7,3 MB kódu stačilo programátorům pro vytvoření této mobilní aplikace. Ta dokáže nejen zobrazil, ale i upravit a sdílet výkresy AutoCADu ve formátu DWG přímo ve vašem iPadu, iPhonu nebo iPodu touch. Odkudkoliv a s kýmkoliv.

AutoCAD WS se ovládá pomocí dotykového rozhraní a gest. Procházení velmi velkých výkresů je snadné díky Multi-Touch funkcím přiblížení a posun. Můžete komentovat a revidovat výkresy na místě, prohlédnout si je včetně externích referencí, vrstev a podkladových obrázků.

Úpravy dokumentu lze provést jednoduše klepnutím na objekty pro zvolení, posun, rotaci a měřítko. Přesně nakreslíte nebo upravíte tvary s pomocí Snap a Ortho režimu. Přímo v „přístroji“ přidáváte a editujete jednotlivé textové poznámky. AutoCAD ZS ukládá soubory on-line na servery Autodesku (pravděpodobně), nemusíte se bát ztráty dat. Pro využití této služby si potřebujete vytvořit účet Butterfly.* Jděte na www.autocadws.com z PC nebo Macu. Vytvořte si účet nebo zadejte svoje přihlašovací údaje a můžete nahrávat své výkresy, které se objeví ve vaší mobilním aplikaci.

Sdílejte s ostatními lidmi stejné soubory a můžete na nich pracovat souběžně. V reálném čase se vám zachycují a zobrazují změny od ostatních uživatelů. Ty se zanášejí do časové osy pro možnost kontroly a auditu.

Vývojáři slibují v příští verzi vylepšit offline přístup bez připojení přes Wifi/3G a otevírání výkresů, které byly přijaty jako přílohy e-mailů. Dále pak podpora různých typů jednotek (palce, stopy, metry, atd.) spolu s vylepšením nástroje snapping.

Aplikaci si můžete stáhnout zde.


*Projekt Butterfly debutuje na AutoCAD WS a pochází z Autodesk Labs. Umožňuje uživatelům upravovat a spolupracovat na výkresech AutoCADu pomocí webového prohlížeče.


.