Zavřít reklamu

Kromě toho, že v pátek začaly předobjednávky na nový iPhone X, tak společnost Apple na svůj web umístila také připomínku pro všechny vývojáře, aby během co nejkratší doby (ideálně během tohoto týdne) aktualizovali své aplikace tak, aby je bylo možné využívat s iPhonem X co nejlépe a nejefektivněji. Vzkaz, který je vyvěšený na webu developer.apple.com si můžete prohlédnout zde.

Pokud mezi vývojáře iOS aplikací patříte i vy, a svou aplikaci jste na nový iPhone X stále neoptimalizovali, Apple výrazně doporučuje, abyste tak udělali co nejdříve. Vyvěšená zpráva na webu pro vývojáře hovoří jasně.

Oficiální iPhone X galerie:

Apple nabádá vývojáře k tomu, aby využívali možností, které jim nabízí nový ARKit, stejně jako nový supervýkonný procesor A11 Bionic, který všechny nové iPhony pohání. Vývojáři mohou využívat také nového CoreML rozhraní pro strojové učení (Machine Learning) a grafického API Metal 2. Mimo to mají vývojáři k dispozici novou verzi vývojářských nástrojů Xcode 9.0.1, kterou si můžete stáhnout na tomto odkazu. Optimalizace aplikací pro iPhone X bude nejzásadnější zejména s ohledem na zobrazovací plochu. Ta je oproti současným iPhonům poněkud pozměněná vzhledem k jinému rozlišení a přítomnosti výřezu, který se nachází na horní straně displeje. Je tedy velice pravděpodobné, že neoptimalizované aplikace budou na novém iPhonu vypadat poněkud nešťastně.

Zdroj: Appleinsider

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Aplikace budou vypadat nešťastně hlavně protože onen výřez je nešťastný.. Pevně doufám že se nám nerozšíří i na ostatní zařízení.

    Výraz „hlavně protože“ je nešťastný…

    Je to na vývojářích, jak na to zareagují, při vývoji aplikace jsou
    větší problémy, než jen přizpůsobení se nestandardnímu displeji u vlajkové lodi.

    100% rozšíří. Minimálně na iPad. Apple odtranil ikonický home button a potřebuje jiný prvek, podle kterého lidi na první pohled poznají, že se jedná o zařízení od Applu. Proto tam ten výřez je. A proto bude zcela určitě časem i na iPadech. Protože podle samotného displeje by značku zařízení v pouzdře nikdo nepoznal. Osobně mi to nevadí, výřez mi přijde v pohodě.

celý text

Čtěte více.