Zavřít reklamu

Apple a americký konglomerát GE (General Electric), oznámili spolupráci na vývoji aplikací pro podniky. Jde o další krok v integrování iPadu a iPhonu do podnikových sfér. V minulých letech již Apple zahájil spolupráci s firmami jako je SAP, Cisco, Deloitte nebo s původně úhlavním nepřítelem IBM. Nyní je to General Electric, který kromě vlastnictví americké NBC a Universal Pictures, podniká ve finačnictví, energetice a především v oblasti dopravních technilogií.

Společnost GE bude vytvářet aplikace pro sebe a své podnikové klienty. Součástí spolupráce bude nové SDK (Software development kit), které spatří světlo světa 26. října a umožní propojit iPhony a iPady se softwarem General Electric tzv. Predix, který shromažďuje a analyzuje data z průmyslových zařízení, jako jsou montážní roboti nebo větrné turbíny.

predix-general-electric

“GE je perfektní partner s bohatou historií v oblasti inovací napříč průmyslovým světem, jako je letectví, výroba, zdravotnictví a energie. Platforma Predix v kombinaci se silou iPhonu a iPadu, zásadně změní jak funguje průmyslový svět.” okomentoval novou spolupráci CEO Applu, Tim Cook.

V rámci dohody ze strany General Electric budou nasazeny iPhony a iPady, jako standard mezi více než 330 000 zaměstnanců napříč celou organizací a podpora platformy Mac, jako ideální desktopové řešení. Apple na oplátku začne s podporou GE Predix, jako analytické platformy IoT (Internet of Things) pro své zákazníky a vývojáře.

Podle Tima Cooka téměř všechny společnosti ze žebříčku Fortune 500, testují iPady ve svých závodech. Apple vidí velký prostor ve využití iOS produktů v podnicích a jeho poslední kroky naznačují v této oblasti velké plány.

Zdroj: 9to5Mac

.