Zavřít reklamu

Metodická, jasně daná činnost někdy dokáže navodit pocit klidu a nezbytného uvolnění. Pokud se řadíte mezi ty, kteří se dokážou prováděním repetitivních činností, jež však přispívají ke kumulativní tvorbě větších celků, takto uvolnit, je náš dnešní tip na hru přímo pro vás. Shapez od vývojáře Tobiase Springera si totiž klade za cíl přesně to, tedy nabídnout relaxační zkušenost, která ale má dost komplexity i pro ty, co by si v ní třeba chtěli postavit funkční virtuální počítač.

V Shapez je vaším cílem uspokojovat postupně narůstající poptávky anonymních zákazníků. Nevyrábíte přitom žádné složité předměty. Ve hře postupně vystřídáte množství různých geometrických tvarů. Ty můžete barvit na různé barvy. První zakázky jsou patřičně jednoduché, postupem času se ale požadavky na množství a specifické vlastnosti předmětů exponenciálně zvyšují. Společně s nimi tak musíte rozšiřovat možnosti svých výrobních linek. Ty můžou růst donekonečna na herní mapě bez hranic.

Při hraní vám nebrání nic v tom si poklidně stavit další a další části výrobních linek a nedbat na všeobecnou efektivitu výroby. Ti, co rádi experimentují, ovšem ve hře najdou nečekanou komplexitu, která, jak jsme už zmínili v úvodním odstavci, dovoluje postavit i jednoduché počítače. Hru si před koupí můžete vyzkoušet v její online demoverzi.

  • Vývojář: Tobias Springer
  • Čeština: ano – rozhraní
  • Cena: 9,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.15 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, jakákoliv grafická karta, 300 MB volného místa na disku

 Hru Shapez můžete zakoupit zde

.