Zavřít reklamu

Chtěli jste se někdy dostat do role tvůrce veřejného mínění? Herní novinka od vývojářů ze studia Curious Bird přichází právě s tímto poměrně netradičním námětem. Jako ředitel influencerské agentury v ní budete ovlivňovat názory celého národa ve prospěch různých celebrit, nadnárodních korporací či politických stran.

Vaše agentura ve hře zaměstnává pět druhů různých pracovníků, jež se starají o rozšiřování informací po sociálních sítích a v médiích. Jedni se zaměřují na využívání kompromitujících informací proti vašim cílům, další zase rozšiřují dezinformace, aby je dostali k určitým skupinám uživatelů.  Influence Inc tímto způsobem zobrazuje reálné taktiky, pomocí kterých se šíří bludy i v reálném světě. Vývojáři si kladou za úkol v hráčích vzbudit myšlenky o tom, jak dezinformační strategie ovlivňují i je samotné.

První průchod hrou zabere přibližně tři hodiny. Influence Inc je ale plné rozhodnutí, takže sami vývojáři doporučují si hrou projít několikrát, jinak se vůbec nesetkáte se spoustou zajímavých misí. Rozhodnutí je ale na vás. Stejně jako to, jestli se necháte inspirovat kladenými otázkami k přemýšlení, nebo jestli se necháte pohltit potřebou maximalizovat zisky své fiktivní agentury.

  • Vývojář: Curious Bird
  • Čeština: ne
  • Cena: 9,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2,4 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Radeon Pro 500 nebo lepší, 300 MB volného místa na disku

 Hru Influence Inc můžete zakoupit zde

.