Zavřít reklamu
iWant

Barclays: AirPods stále táhnou, zájem o HomePod je zatím vlažný

iWant

Bankovní a finanční společnost Barclays zveřejnila analýzu, na které pracovala skupina jejích interních analytiků, jež strávili několik posledních dní v Asii, kde sbírali informace od různých subdodavatelů společnosti Apple. Na základě těchto informací dali dohromady informace o tom, jak si některé konkrétní produkty vedou. Vzhledem k původu informací můžeme očekávat, že mají (na rozdíl od jim podobným reportům) velmi slušnou informační hodnotu.

Analýza opět potvrzuje, jak obrovským hitem jsou bezdrátová sluchátka AirPods. Na oficiálním webu jsou momentálně opět vyprodaná a čekací lhůta je zhruba dva týdny. O AirPods je obrovský zájem už od předloňského vydání. Na oficiálním webu Applu byly stabilně dostupné někdy v průběhu loňského podzimu. Jak se však přiblížil čas vánoc, dostupnost se opět zhoršila. Analytici očekávají, že Apple v letošním roce prodá kolem 30 milionů kusů sluchátek. Zájem o AirPods musí být opravdu velký vzhledem k tomu, že Apple není schopný ani po více než roce a půl vyrábět dostatečné množství. Prodejní čísla jako taková se nedozvíme, neboť je Apple v tomto případě nezveřejňuje. Prodeje AirPods spadají do segmentu „Ostatních“, který v případě loňského roku vzrostl o 70%.

Do stejného segmentu spadá i nově vydaný bezdrátový reproduktor HomePod. Na rozdíl od AirPods však nejsou prodeje HomePodu tak veselé. Podle informací od dodavatelů je zájem zákazníků o nový reproduktor vlažný. To může být způsobeno několika důvody, jedním z nich může být i vyšší cena. Možná právě kvůli tomu se v posledních dnech začalo hovořit o tom, že Apple chystá levnější (a menší verzi), která by se měla objevit do roka na trhu. Zatím se však jedná jen o spekulace.

V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat představení dvou nových produktů. První z nich bude bezdrátová podložka AirPower, kterou Apple poprvé ukazoval na loňské podzimní keynote. Tím druhým by měly být nové AirPods. V tomto případě je ovšem otázka, jestli Apple představí jen inovovanou verzi s obalem podporujícím bezdrátové nabíjení, nebo dorazí zcela nová sluchátka, která by měla disponovat novějším hardwarem, podporou hlasových gest apod.

Zdroj: Macrumors