iWant

BeejiveIM – nejlepší instant messenger v nové verzi

iWant

Většinou se zde o aktualizacích programů nijak nezmiňuji, ale dnes udělám výjimku. Není to kvůli tomu, že jsem zde na blogu aplikaci BeejiveIM na iPhone ještě nepopsal, ale spíše z toho důvodu, že  vyšla zásadní aktualizace, která potěšila nejednoho majitele tohoto instant messengeru.

Od teď můžete na BeejiveIM posílat a přijímat fotky, hlasové zprávy, ale i soubory na AIM (ICQ) či MSN sítích. Pokud si druhá strana nepřeje soubor hned přijímat, tak je možné jim zaslat soubor jako link na externí stránky.


A v čem je vůbec BeejiveIM tak skvělý, že si získal tolik fanoušků? Především v tom, že vydrží připojený až 24 hodin po tom, co aplikaci vypnete. Aplikace Vás totiž nechá připojeného na BeejiveIM serverech a hned poté, co aplikaci zase hned pustíte, tak Vám přijdou zprávy, které jste obdrželi během Vaší nečinnosti. Přímo aplikace nemůže informovat o došlých zprávách (je to proti Apple pravidlům, aplikace v iPhone nesmí běžet na pozadí), ale posílá Vám aspoň upozornění emailem o došlé zprávě, což je vhodné především pro uživatele emailové schránky s push principem (hned jak vám dojde email, tak Vás email klient v iPhone ihned upozorní). Push využívá například Apple služba MobileMe.

beejive-im-iphone-aplikace-1 beejive-im-iphone-aplikace-2

BeejiveIM na iPhone zvládá protokoly AIM, iChat, MSN, Yahoo, GoogleTalk, ICQ, Jabber a MySpace. Krom toho umí například ukládat historii, můžete psát i na šířku, smajlíky a mnoho dalšího. V budoucnosti by měl umět i skupinové chaty.

BeejiveIM je v současnosti jednoznačně nejlepší program pro instant messaging na iPhone, ale také musím bohužel oznámit, že patří mezi nejdražší. Právě cena $15.99 odradí většinu uživatelů od koupě. Sem tam se ale objeví BeejiveIM ve slevě. Pokud bez svých účtu pro instant messaging nevydržíte ani minutu, tak se Vám koupě této aplikace na iPhone určitě vyplatí.

[xrr rating=4.5/5 label=“Hodnocení Jablíčkáře“]

itunes

 • Petr

  Díky za info o aktualizaci. Jinak bych o ní nevěděl, iTunes totiž dokonale mlčí o aktualizacích :( (mám nejnovější verzi)

  Jinak program je to opravdu vynikající :)

 • Lukin

  Zdravím, prográmek je to fakt bájo jen jsem se chtěl yeptat jestli není nějaký fígl jak tam narvat i skype protokol. Předem díky za případné info
  Luke

 • Vlasťál

  Já používám WhatsApp – levnej prográmek (asi za dolar), umí toho dost a jsem maximálně spokojenej – ušetřím za sms a mms… Můžou si ho stáhnout i lidi s Androidem zadarmo… Má ho dost lidí :-) A na volání mám Viber…ten je zdarma i pro iOS :-)