Zavřít reklamu

Bezpečnost a soukromí je prvek, který bychom při procházení webů, ale i přidávání příspěvků na sociální sítě nebo chatování s přáteli, měli stavět na přední příčky pomyslného žebříčku. Někdy je ale těžké určit, která z používaných aplikací ještě stále není riziková, a která již patří mezi ne úplně ideální. Pokud vám na soukromí opravdu záleží, tak se vám bude líbit tento článek. V tom si totiž ukážeme aplikace pro iPhone a iPad, u kterých je skrytí vaší identity před nepovolanými vývojáři pravidlem číslo 1.

DuckDuckGo

V posledních letech se DuckDuckGo závratnou rychlostí dere na scénu, a to převážně díky svému vyhledávači. Ten totiž o uživatelích nesbírá data, i přesto se ale relevantnost výsledků stále více a více blíží datově „nenažranému“ Googlu. DuckDuckGo má mimo jiné i svůj moderní prohlížeč, jenž zajistí blokování reklam, možnost jedním kliknutím vymazat celou historii nebo jej můžete zabezpečit pomocí Touch ID a Face ID. Samozřejmě nechybí ani moderní vychytávky obsažené v každé aplikaci podobného druhu – jednotlivé webové stránky se dají jedním kliknutím přidat do záložek nebo do oblíbených a pro šetření očí ve večerních hodinách je tu k dispozici tmavý režim. Pokud vám DuckDuckGo vyhovuje, stačí jej v nastavení iPhonu či iPadu nastavit jako výchozí webový prohlížeč.

Aplikaci DuckDuckGo nainstalujete bezplatně zde

TOR – Powered Web Browser + VPN

Chcete-li si být jistí tím, že nikdo nezjistí jediný bajt informace o tom, na jakých webových stránkách jste se nacházeli, a ani to, v jaké zemi se aktuálně nacházíte, tak si nainstalujte software TOR – Powered Web Browser + VPN. S tímto prohlížečem se můžete kromě běžných stránek dostat i na zakázaná místa internetu. To pro někoho může být poměně lákavá nabídka, osobně však důrazně doporučuji, abyste se těmto místům raději vyhýbali, pokud neznáte rizika spojená s tamním procházením a nakupováním. Pro funkčnost prohlížeče TOR budete muset sáhnout do vaší peněženky, zaplatíte 79 Kč týdně nebo 249 Kč měsíčně.

Aplikaci TOR –Powered Web Browser + VPN stáhnete bezplatně zde

PureVPN

Jestliže hledáte VPN službu, která je v oblasti ochrany soukromí a rychlosti načítání stránek špičkou, tak s PureVPN rozhodně neuděláte chybu. Pomocí PureVPN se můžete připojit na servery v celém světě a díky tomu si užívat například obsah, který v České republice není dostupný – například filmy na Netflixu, službu Disney+ a v podstatě cokoli, na co si jen vzpomenete. Další skvělé využití VPN je soukromí, kdy i po připojení na veřejnou WiFi síť poskytovatel nemůže zjistit, co právě na internetu vykonáváte. PureVPN si můžete nově vyzkoušet za necelý 1 dolar, a to na celý týden. Poté je samozřejmě nutné si službu předplatit.

Na stránky PureVPN se přesunete pomocí tohoto odkazu

Signal

K úkonům, ke kterým obzvláště v době koronaviru inklinujeme, patří komunikace s přáteli. Právě v tomto aspektu byste ale asi nebyli úplně rádi, kdyby vás mohl jakýkoli technologický gigant sledovat. Jeden z nejlepších programů na šifrované konverzace, který je navíc zdarma, je Signal. Nemusíte se bát, že by sbíral posílané zprávy, média či odposlouchával hovory. Bezpečnost však neznamená absenci vychytávek – v Signalu je možné posílat všemožné nálepky, emoji, odstraňovat zprávy nebo vytvářet skupinové konverzace. V posledních měsících popularita Signalu strmě narůstá, proto jej doporučuji minimálně vyzkoušet.

Aplikaci Signal nainstalujete zde

.