Zavřít reklamu

Se zapomínáním se setkáváme dnes a denně, a to jak v oblasti úkolů, které jsme měli učinit, tak i například v hledání svých vlastních věcí. Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste například hledali klíče, které jste před chvílí hodili do šuplíku. V plánování dne, hledání „zašantročených“ věcí, ale i v ostatních úkonech nám však smartphone dokáže poskytnout pomocnou ruku. Stačí, abyste používali ty správné aplikace. Níže se dozvíte o čtyřech nejlepších z nich.

Sudoku.com

Začneme něčím odlehčeným, a to velice dobře známou hrou. Vývojáři oblíbené aplikace pro hraní Sudoku se úspěšně pokusili o to, aby byl zážitek stejný, jako když hrajete s tužkou a papírem. Aplikaci doporučuji jak začátečníkům, tak pokročilým hráčům. Nováčci si mohou nastavit automatickou kontrolu chyb nebo zvýrazňování čísel, které jsou ve stejném řádku, sloupci či bloku, pro zběhlé fanoušky Sudoku ale mám dobrou zprávu – všechny tyto funkce se dají snadno deaktivovat. Vzhledem k tomu, že je software nadmíru oblíbený, jsou zde pořádány turnaje, kterých se můžete účastnit, a mnoho dalšího.

Aplikaci Sudoku.com nainstalujete zde

Wunderfind

Abych se přiznal, osobně si již delší dobu pochvaluji funkčnost aplikace Najít – ať už mi někam zapadnou hodinky či jeden AirPod, anebo pokud si nemůžu vzpomenout, kam jsem položil iPhone či iPad. Ne každému ale musí Apple produkty, zejména pak chytré příslušenství, vyhovovat, pak ale na scénu přichází Wunderfind. Po otevření programu totiž uvidíte všechna dostupná Bluetooth zařízení, kdy se vám zobrazuje, jak blízko u nich jste. Jakékoli přiblížení či vzdálení od daného zařízení vám software v přehledném grafu zobrazí. Po zakoupení plné verze si budete moci na sluchátkách či reproduktorech přehrát zvuk, program bude navíc dostupný i pro hodinky Apple Watch. Ještě jednou ale upozorňuji, že pro správnou funkčnost musí být hledané zařízení zapnuté, a zároveň mít aktivní Bluetooth, jinak si s Wunderfindem nepomůžete.

Aplikaci Wunderfind nainstalujete zde

Mr. Pillster

Patříte mezi jedince, kteří berou antibiotika, anebo velké množství všemožných léků? Pokud jste si odpověděli kladně a navíc k tomu na užívání léků zapomínáte, tak vám bude aplikace Mr. Pillster každodenním pomocníkem. Do aplikace si stačí zadat konkrétní léky společně s časovými intervaly a množstvím a od té chvíle vás bude aplikace spolehlivě na vše upozorňovat. Jestliže vám není pohodlné neustále sledovat váš smartphone, dávkování je možné zobrazovat i na vašem zápěstí, pokud jej zdobí hodinky Apple Watch. Pakliže byste chtěli pomocí Mr. Pillster hlídat i vaše ratolesti, kteří ještě nemají mobilní telefon, je možné si přidávat i jednotlivé členy rodiny. Ve verzi zdarma jich však může být pouze omezené množství, abyste tuto překážku odstranili a k tomu odemknuli jednoduchý widget a možnost zálohování dat, bude nutná aktivace měsíčního nebo ročního předplatného.

Aplikaci Mr. Pillster nainstalujete zde

Microsoft To Do

Rádi byste si v elektronické podobě rozepsali, co máte v aktuálním dni v plánu, ale nativní Připomínky vám z určitého důvodu nevyhovují? Microsoft To Do je sice jednoduchý, avšak praktický úkolníček, který umožňuje vytváření seznamů. Do nich si pak můžete přidávat jednotlivé úlohy. Díky tomu, že je software z dílny Microsoftu, tak budete na jednotlivých seznamech moci spolupracovat jak s uživateli operačního systému iOS či macOS, tak i s lidmi, kteří používají Android a Windows.

Aplikaci Microsoft To Do nainstalujete bezplatně zde

.