Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Pro ty z vás, kteří trávíte dlouhé hodiny u počítače je to stará známá písnička. Vstanete, prokřupete krk, srovnáte záda a slíbíte si, že si příště sednete jinak, lépe, pořídíte lepší židli, nebudete se hrbit, posunete monitor výš – ale – příště se zase přistihnete, jak se hrbíte v pozici T-Rexe nad klávesnicí. Od namáhané krční páteře pak velmi často přijde bolest hlavy, potíže s očima a následně pak i horší soustředění a únava.

jablickar - hlavni foto - Bolí vás krk a záda od sezení u počítače
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Dáte si předsevzetí, že každou hodinu vstanete a projedete se. Na začátku si dokonce nařídíte stopky, abyste nezapomněli. Když začnou pípat, máte problém vzpomenout si, co že vám to vlastně měly připomenout. Rozhodnete se tedy raději po práci cvičit. To jste ale tak rozlámaní, že na jakékoli cvičení ani nemáte náladu. Pouvažujete nad koupí balanční židle a polohovacího stolu. Ve chvíli, kdy zjistíte jejich ceny, ale dojdete k názoru, že asi přeci jen znovu zkusíte ty stopky. Chcete se o sebe starat, a máte i spoustu předsevzetí, jenže – s předsevzetími je to stále stejné. Obvykle váš dobrý úmysl zmizí časem v propadlišti dějin. A vy zase vstáváte od počítače celí rozbolavělí.

Co tedy dělat s bolavým krkem a zády, když už cítíte, že začíná být zle?

Krom investice do balanční židle nebo polohovacího stolu, pravidelného cvičení a přerušovaného sezení je tu ještě jedna varianta, o které se příliš nemluví. A tou je masáž. Masáž dokáže uvolnit napětí ve svalech a zvýšit jejich prokrvení, čímž přispívá k výrazně rychlejšímu procesu regenerace. Důležitou roli hraje masáž i v prevenci bolestí zad – pokud ji budete mít pravidelně, pomůže vám uvolnit svaly a udržovat je pružné, zároveň také prokrví tkáně.

Nejste fandové docházení do masážního salonu nebo to v současnosti doba neumožňuje?

Zabírá to příliš mnoho času a víte, že byste stejně nevydrželi chodit pravidelně? Nevadí. V dnešní době mnoho masérů nabízí možnost docházky domů. A pokud přijde masér nebo masérka až k vám, je větší pravděpodobnost, že si jej objednáte i příště a stane se z toho pravidelný zvyk, který vám pomůže od bolesti zad nebo krční páteře.

A pokud chcete, aby masér odvedl opravdu dobrou práci, zainvestujte a kupte si domů masážní lehátko. Rozšíří se tím možnosti, které masér bude mít a vy z toho vytěžíte ještě více. Navíc víte, že pak bude výsledek masáže dokonalý, protože bude mít v podstatě stejné zázemí, jako by měl u sebe v masážním salónu. Většina masérů totiž umí více technik a druhů masáží, které vám pomůžou, ale ne vždy jsou všechny proveditelné v domácích podmínkách.

Jste-li na tom s plněním předsevzetí stejně, jako většina populace, možná pro vás bude váš vlastní masér nebo masérka výborným řešením. Počítače sice můžeme měnit co každý rok, ale tělo máme jenom jedno.

Man doctor do massage to female body
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více