Zavřít reklamu

Apple vydal novou verzi svého nástroje pro instalaci jiných operačních systémů Boot Camp, který přináší podporu pro nový systém Microsoftu – Windows 10. Boot Camp 6 zajistí, že na Macu s procesorem Intel můžete duálně bootovat jak OS X, tak Windows 10.

V rámci nového Boot Campu 6 Apple pod Windows 10 zpřístupnil některého hardwarové součástky jako například Thunderbolt, USB-C, Apple klávesnice, myši a další.

Podpora Windows 10 je prozatím zpřístupněna pouze pro některé počítače Mac, které jsou vybaveny posledním dostupným OS X a nejnovější aplikací Boot Camp 6. Program se pak postará o všechny potřebné ovladače pro správnou funkčnost systému. Boot Camp pak vyžaduje autentickou kopii Windows, kterou si můžete zakoupit na webu Microsoftu jako obraz ISO či jako USB klíčenku.

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

  N zatím nevidím podporu pro iMac Late2011, windows 8.1 jsem v bootcampu normálně upgradnul a bez problému běží, jsou svižnější než osmičky. Jediné co nešlo byly horní klávesy pro zvuk, podsvícení atd… ale po přeinstalaci 5kových ovladačů pro bootcamp vše jede…

  Uvidíme jestli připraví šestkové drivery i pro starší Macy.

  iMac Late 2011 podporovany nie je. iMac je podporovany len od Late 2012 vyssie. (Dakujeme Apple za nepodporovanie modelov vyrobenych pred rokom 2012.)

  no zajímavé je, že mi to normálně valí :-) pod 10kama v bootcamp mi jede apple klávesnice se všema funkčnímá klávesa, magic mouse, automatická korekce jacu iMacu… veškerá rozhraní včetna thunderblltu… no nevím tohle uřízli jak to říct „softwarově“ :-)

  Nemáte někdo přímý link na nové boot camp drivery? Mám čistou instalaci desítek na macu, ale přes ně už staré boot capm ovladače nešly nainstalovat. Takže tam nemám jak aktualizovat. Díky

  No je to pozoruhodná zajímavost ale download link pro samotné drivery jsem nedohledal. Nicméně zkuste postupovat dle návodu, 100% se vám vytvoří flash-ka kde ty drivery budou. Pak už jen stačí jen pod win udělat co je třeba.

  https://support.apple.com/en-us/HT204923

  Děkuji – ano, to mne také napadlo, nechat si vygenerovat celou instalačku a oni tam ty drivery jsou v samostatném adresáři. Nicméně, zatím mi macbook nenabídl ani instalaci nových boot camp driverů. Tedy pokud nebyly součástí celé poslední yosemite aktualizace, ale to nepředpokládám.

  K Apple musíte přistupovat tak, že je to počítač pro idioty. Sám jsem rád, že už jsem 6 let idiot a jsem na to hrdý :-)

  Co se jen snažím říct, že Apple se snaží spoustu věcí dělat za uživatele a přijde mi, že ze všech systémů co mám a spravuji to dělá nejlépe (hlavně pro lidi co tomu nerozumí) a tím jim odpadá problém se všemi osery ohledně správy a mohou se věnovat hlavně práci/zábavě.

  Každopádně je fakt, že jsem se přesvědčil, že jsou lidé, kterým vyhovuje něco jiného a tak jsem pochopil i jisté „nelogičnosti“ v jiných OS.

  KONECNĚ

  BOOT CAMP JE NEJDULEZITEJSI Z APPLE SYSTEMU!

  NA MEM AIRU FUNGUJI NA WIN UZ 4 ROKY A JE TO SKVELY POCITAC!! BATERIE DIKY WIN PO 4 LETECH JE NA 90%

  NICMENE DALSI POCITAC UZ NEBUDE OD EPLU, JELIKOZ JEDEN KONEKTOR USB C JE ZBYTECNE A NESMYSLNE OMEZUJICI KROK

  BLBINAMI TYPU AJVOČ, JEDEN USBC, PREDRAZENE VYROBKY, NEKVALITNI FOTAK IP6 PRICHAZI EPL O SPOUSTU KLIENTU….

celý text

Čtěte více.