Zavřít reklamu

Pokud jednáte bez vysvětlení a dáte na informace vytržené z kontextu, není to úplně vhodné. Antonio Garcia Martinez byl odejit z Applu poté, co proti jeho působení ve společnosti sepsali jeho zaměstnanci petici, na jejímž základě byl bez odkladu propuštěn. Za vše mohla jeho kniha, ve které uráží ženy. Garcia Martinez se připojil do týmu Applu v dubnu, aby byl hned v květnu propuštěn, o čemž jsme vás také informovali. V rozhovoru v rámci Twitter Spaces s technologickými novináři Karou Swisher a Casey Newtonovou charakterizoval Garcia Martinez jeho vyhazov jako „rychlé rozhodnutí“ ze strany vedení Applu. S odvoláním na přísnou dohodu o zachování mlčenlivosti nenabídl žádné další informace týkající se tohoto kroku.

Ve své knize „Chaos Monkeys“, ve které vypráví o svých zkušenostech s prací v Silicon Valley, je přítomno několik komentářů, které snižují práci žen v technologických společnostech. A nejsou zrovna vybíravé: „Většina žen v Bay Area je slabá a naivní, navzdory tvrzením o své světovosti. Pro své právo na feminismus se neustále chlubí svou nezávislostí, ale realita je taková, že až přijde apokalypsa, stanou se přesně tím druhem zbytečného nákladu, který byste vyměnili za krabici nábojů do brokovnice nebo kanystr nafty.“

Apple chce, aby si byli všichni rovni. Nejen muži a ženy, ale i všichni z LGBTQ+ menšin.

García Martinez uvedl, že text byl vytržen z kontextu, protože jej vysvětloval už před pěti lety, když kniha vyšla. To shodou okolností také v rozhovoru s Karou Swisher. Kniha byla napsána ve stylu napodobující styl Huntera S. Thompsona, amerického novináře a významné postavy kontrakultury 60. let minulého století. Dodal, že dotyčná část byla ve skutečnosti „chválou“ jedné nejmenované ženy. „Při zpětném pohledu bych to tak už nenapsal,“ dodal.

Kariéru zničenou úplně nemá 

García Martinez nicméně poukázal na jeden poměrně zajímavý fakt, a to akvizici značky Beats, kterou Apple koupil za 3 miliardy dolarů a jejíž hlavní tváří je Dr. Dre. Ten se během své hudební kariéry nějakým urážkám zrovna nevyhýbá a viditelně mu to prochází. Nemyslí si tedy, že je úplně vhodné nebo spravedlivé spojovat soukromý život s tím pracovním. V rozhovoru nicméně vtipkoval, že tušil, že ho kniha zničí. Upřímně ale myslel, že to bude spíše z technologického hlediska. García Martinez chce nyní svou krátkou kapitolu jménem Apple hodit za hlavu a plně se věnovat svým probíhajícím projektům. Kdyby vás pak zajímalo, jak si vede jeho kniha v prodejích, tak uvedl, že je o ni zase značný zájem. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více