Zavřít reklamu

Aplikace Camera+, která se stala jednou z nejoblíbenějších aplikací na focení, od vývojářů TapTapTap, byla minulý týden odstraněna z AppStore. Důvodem byl prý dva týdny starý update přidávající nové funkce. Ty se však nelíbily společnosti Apple a aplikace stáhla.

Update přidal do aplikace skryté prvky, po otevření stránky camplus://enablevolumesnap v mobilním Safari jste mohli používat tlačítka na boku iPhonu pro ovládání hlasitosti k pořizování snímků. Vývojáři do aplikace přidali něco, s čím Apple v žádném případě nesouhlasí, takže následek byl jasný. Stažení Camery+ z AppStore.

Opět se prokázalo, že skryté prvky nemá Apple rád a je otázkou času, kdy daná aplikace opustí AppStore. Camera+ je tedy momentálně nedostupná, doufejme, že ne nadlouho. Pokud jste si však aplikace koupili již dříve, můžete ji stále používat. Potencionální zájemci si budou muset počkat, až se velmi oblíbená Camera+ vrátí do AppStore.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se tento problém bude vyvíjet. TapTapTap je známý vývojářský tým a Apple dokonce dříve označil aplikaci Camera+ jako “App Of The Week”. Ta během prvního měsíce od zavedení dosáhla tržeb z prodeje 253 000 $ a v druhém měsíci 254 000 $.

Osobně mi rozporující prvky aplikace přišly jako velmi dobré a užitečné. Musím se přiznat, že s tímto stažením vůbec nesouhlasím a přijde mi to jako velká škoda. Společnost Apple však dodržuje pevné zásady, které musí vývojáři respektovat a její neústupnost je obecně velmi dobře známá.

Zdroje: www.appleinsider.com, www.mobilecrunch.com
.