Zavřít reklamu

Apple Park se chýlí k dokončení a to znamená, že se postupně ukončují práce také na jednotlivých budovách. Tou poslední, která se dočkala svého dokončení, je obrovská budova jež bude sloužit jako centrum pro návštěvníky. Dvoupatrová skleněno-dřevěná hala vyšla společnost Apple na zhruba 108 milionu dolarů. Podle posledních informací je však hotová a co je ještě důležitější (tedy jak pro koho), do konce roku by měla být otevřena prvním návštěvníkům.

Návštěvnické centrum v Apple Parku je poměrně velkým komplexem, který je rozdělený na čtyři jednotlivé pasáže. Jednou z nich bude samostatný Apple Store, dále se zde bude nacházet kavárna, speciální ochoz (ve výšce zhruba sedmi metrů) a prostor pro virtuální prohlídky Apple Parku za pomocí rozšířené reality. Poslední zmiňovaná pasáž bude využívat zmenšeného modelu celého komplexu, který poslouží jako základní stavební kámen pro informace poskytnuté rozšířenou realitou skrze iPady, které zde budou pro návštěvníky dostupné. Každý si tak bude moci iPad nasměrovat na nějaké konkrétní místo v Apple Parku a na displeji se mu objeví všechny důležité a zajímavé informace o tom, kam zrovna míří.

Kromě výše zmíněných pasáží disponuje centrum pro návštěvníky téměř sedmi stovkami parkovacích míst. Centrum bude otevřené od sedmi do sedmi a z hlediska nákladů se jednalo o téměř nejdražší část celého komplexu. Na konečné ceně se projevily použité materiály, jako jsou například panely z uhlíkových vláken či obrovské zahnuté panely ze skla.

Zdroj: Appleinsider

.