Zavřít reklamu

Apple Park by měl být dokončený do konce letošního roku. Zbývá už jen několik posledních detailů, zejména co se týče úpravy krajiny, a po několika letech bude hotovo. Náklady na stavbu nové centrály a všeho, co je s ní spojené, vyjdou Apple na zhruba 5 miliard dolarů. Dnes se na webu objevil poměrně zajímavý text, který tuto částku rozebírá a díky tomu je vidět, na základě reálných informací, co kolik v Apple Parku stálo. Jde o poměrně zajímavá čísla.

Původní článek s detailním rozborem a popisky najdete zde. Autorka tohoto rozboru ve svém textu vysvětluje, že se jí podařilo, za použití databáze z praxe, odhadnout minimální ceny všech doprovodných budov, které se v Apple Parku nachází. Zaměřila se na patnáct hlavních objektů v celém komplexu.

Logicky nejnákladnější je hlavní budova celého kampusu, často přezdívaná jako vesmírná loď. Podle odhadů autora studie vyšla stavba této budovy na téměř 430 milionů dolarů. A to bez ohledu vnitřní vybavení, jako jsou počítače a další elektronika. Druhým nejnákladnějším objektem v komplexu je Steve Jobs Theater, jehož výstavba by mohla stát kolem 180 milionů dolarů. Nějaké obrázky z auditoria jsme mohli vidět již během keynote a působí opravdu náramně.

Apple-Park-cost-estimate-BuildZoom-001

Nad sto milionů dolarů přišla ještě výstavba návštěvnického centra, vedlejší kancelářské budovy a parkovacích komplexů. Budovy pro vývoj, výzkum a testování přišly také na více než 100 milionů dolarů, je to však rozděleno mezi dva objekty. Fitness centrum pro zaměstnance společnost vyšlo na více než 16 milionů dolarů. Přehlednou infografiku si můžete prohlédnout výše.

Zdroj: iDownloadBlog

.