Zavřít reklamu

Aplikace Ventusky v těchto dnech přišla s novinkou v podobě plynulých animací, které působí velmi poutavě. Místo problikávajícího a nesourodého přechodu mezi jednotlivými předpovědními mapami při změně času, dochází nově v aplikaci k plynulému přelití jedné předpovědní mapy do druhé. Všechny hodnoty mezi předpovědními časy aplikace interpoluje. Změny a vývoj počasí je tak mnohem lépe vidět.

Nová technologie působí poutavě při sledování například pohybu vzduchových hmot, kdy dochází k jejich postupnému rozlévání a je vidět, že se v podstatě chovají jako kapaliny. Takové dechberoucí vizualizace meteorologických dat v současné době žádná aplikace s počasím na světě nenabízí. Ventusky dále posouvá hranice toho, co aplikace s počasím dokáže.

Ventusky navíc všechna data zobrazuje na interaktivním 3D globusu. Vše je plynulé a pokročilé technologie umožňují výpočty přímo na telefonu v reálném čase. Toho bylo možné dosáhnout hlavně díky tomu, že je celá aplikace napsaná nativně přímo pro iOS a Android bez využívání jakýchkoliv knihoven třetích stran. Celá technologie vzniká přímo v Česku. Plynulé animace jsou aktuálně dostupné v aplikacích na iOS a Android. Webová verze Ventusky.com je zatím nenabízí.

Aplikace Ventusky na iOS

.