Zavřít reklamu

Možnosti softwarového downgradu jsou u Applu v posledních letech čím dál tím více omezené. To může být také jeden z hlavních důvodů, proč někteří uživatelé starších strojů stále otálejí s přechodem na iOS 11. Jakmile tak jednou uděláte, už není cesty zpět. Nejnovější verze iOS 11.2, kterou Apple vydal minulý týden, částečný rollback ještě umožňuje. Není možné se vrátit nějak zásadněji daleko, pokud se vám však 11.2 z nějakého důvodu nevyhovuje, existuje zde postup, díky kterému je možné se vrátit zpět k 11.1.2, a to bez ztráty jakýchkoliv dat v telefonu/tabletu.

Nejprve si musíte zkontrolovat, jestli Apple starší verze iOS stále podepisuje. To provedete na tomto webu, po zvolení příslušného iOS zařízení. V době psaní článku jsou podepisovány ještě dvě předchozí verze iOS, tedy 11.1.2 a 11.1.1. Očekává se, že v průběhu dnešního dne (nejpozději zítra) Apple tyto verze podepisovat přestane a rollback tak již nebude možný. Pokud se chcete na jednu z těchto starších verzí vrátit, postupujte dle následujícího návodu:

  1. Vypněte funkci Find My iPhone ve svém zařízení (Nastavení, iCloud, Find My iPhone)
  2. Stáhněte si požadovanou verzi firmwaru z odkazu uvedeném výše (pokud mu nedůvěřujete, celá knihovna je dostupná také skrze web iPhonehacks)
  3. Připojte zařízení k počítači a iTunes
  4. V iTunes zvolte iOS zařízení, submenu shrnutí. Podržte Alt/Option (nebo Shift ve Windows) a klikněte na Vyhledat aktualizace
  5. Zvolte softwarový balíček, který jste si stáhli v kroku č. 2
  6. iTunes vás informuje o tom, že provede aktualizaci (v tomto případě rollback) firmwaru a zkontroluje jeho platnost
  7. Klikněte na aktualizovat
  8. Hotovo

Tato metoda je ověřena větším množstvím uživatelů, ať už z komunitních fór, tak z redditu. Touto cestou byste neměli přijít o žádná svá data, i tak ovšem postupujete na vlastní nebezpečí. Během tohoto procesu se může stát mnoho věcí, které budou spuštěny na základě unikátních faktorů, které nemusí jiní uživatelé napodobit.

Zdroj: iPhonehacks

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více