Zavřít reklamu

Jakmile Apple vydal novou verzi iOS ve formě iOS 11, bylo hned jasné, že je jen otázka času, než společnost zcela znemožní downgrade na starší verzi. A přesně to se v noci na dnešek stalo. Apple přestal „podepisovat“ iOS verze 10.3.3 a první verzi iOS 11. V praxi to znamená, že již není možné použít neoficiální instalační soubory pro starší verze iOS (které je možné získat například zde). Pokud se pokusíte iPhone/iPad obnovit na starší verzi softwaru, iTunes vám to již nedovolí. Pokud tedy přechod na verzi 11 neplánujete, dejte si pozor na to, abyste update náhodou nespustili. Již není cesty zpět.

Současná verze, která je dostupná pro běžné uživatele, je iOS 11.0.2. Nejstarší dostupná, kterou nově Apple podporuje pro downgrade, je 11.0.1. První release iOS 11 dorazil před několika týdny a od té doby Apple opravil spoustu chyb, byť spokojenost uživatelů s novým operačním systémem rozhodně není ideální. V přípravě je první větší update s označením iOS 11.1, který je momentálně ve fázi betatestování. Není však zcela jasné, kdy se dočká oficiálního vydání.

Odstřihnutí starších verzí iOS probíhá vždy poté, co společnost vydá nějaký zásadnější update. Dělá se to primárně kvůli tomu, aby nebyly k dispozici starší verze systémů, které v sobě mají chyby, jež byly v aktualizacích opraveny. V podstatě to tak celou členskou základnu nutí k postupným upgradům a znemožňuje jim to navrácení se zpět (kromě případů s nekompatibilními zařízeními). Pokud tedy stále máte iOS 10.3.3 v telefonu (nebo nějakou starší verzi), aktualizace na novější systém je nevratná. Pokud vás tedy nová jedenáctka stále nezaujala, volbě Aktualizace Softwaru se vyhýbejte obloukem :)

Diskuze k článku

    Já hlupák aktualizoval a ted toho lituju. Baterka mi vydrzi cca 8 hodin. Kdyz si nainstaluju aplikaci z app storu tak spadne o 30%. Zkousel jsem i uplny vyresetovani iphone a nic nepomohlo ?

    Klasika. Sypou to ven dost prekotne. iPhone SE je na tom s vydrzi dost tragicky. Taky bych s chuti patlakum z Jabka nakopal glutealni hemisfery.
    Dost se zhorsili.

celý text

Čtěte více