Zavřít reklamu

Každý rodič, sourozenec dítěte v útlém věku nebo opatrovník osoby s mentální retardací zajisté ví, že je potřeba prakticky 24 hodin denně vědět, jak na tom jeho svěřenec je. Pokud ale potřebujete uvařit, na chvíli odběhnout nebo dokončit práci, je nutné, abyste měli čas i na sebe. Perfektním pomocníkem k hlídání jsou chůvičky, věděli jste však, že jako dobrý hlídací nástroj může posloužit i chytrý telefon, tablet, nebo jiné elektronické zařízení? Jasně, není úplně standardní, že vlastníte dva telefony, ke hlídání ale často zvládnete využít i starší zařízení či produkt, který v tu danou chvíli nepoužíváte. Zaměříme se tedy na programy, které vám sledování usnadní.

Chůvička 3G

Jak podle recenzí, tak i v praxi se jedná asi o nejpropracovanější program, který pro Apple produkty najdete. Dostupný je jak pro iPhone, tak i pro iPad, Mac, Apple Watch a Apple TV. Spojení probíhá skrze internetové připojení, prostřednictvím jednotlivých zařízení můžete s dítětem komunikovat za pomoci videohovorů, uklidníte jej tedy i svým hlasem. Je možné dokonce přehrávat ukolébavky, a to buď ty importované z vaší hudební knihovny, nebo přes aplikaci Baby Dreambox. Software také zaznamenává, jak často se dítě v průběhu spánku budí a vše ukládá do databáze., Pomyslnou třešničkou na dortu je pak to, že v reálném čase vidíte stav baterie zařízení, které je u dítěte. Jedinou kaňkou na kráse je nutnost investovat do verze pro mobilní zařízení a pro počítač zvlášť, konkrétně 129 Kč do verze pro mobilní operační systémy, za stejnou cenu ji zakoupíte i pro macOS.

Aplikaci Chůvička 3G pro iPhone, iPad, Apple W

atch a Apple TV zakoupíte za 129 Kč zde

Aplikaci Chůvička 3G pro Mac zakoupíte za 129 Kč zde

 

Annie Baby Monitor

Annie Baby Monitor si zakládá na jednoduchosti použití – vaše zařízení spárujete během několika málo vteřin. Software umožňuje propojit více zařízení najednou, vaše dítě tedy může sledovat několik lidí zároveň a vám je zase umožněno sledování několika ratolestí, i když je každé v jiném pokoji. Jestliže se již stmívá, prostřednictvím svítilny můžete zjistit, zdali náhodou dítko nepobíhá někde po pokoji, když už dávno mělo spát. Annie Baby Monitor je dostupný jak pro iPhone a iPad, tak jablečné hodinky. Funguje na bázi předplatného, kdy za týden zaplatíte 79 Kč, měsíční vás vyjde na 149 Kč, za rok pak zaplatíte 799 Kč.

Aplikaci Annie Baby Monitor stáhnete zde

Safe Baby Monitor Pro

V tomto programu chybí jakýkoli záznam videa, s dítětem se tedy spojíte pouze svým hlasem. To ale nemusí nijak zvlášť vadit, aplikace totiž nabízí vše, co byste od ní očekávali. S dítětem komunikujete skrze internet, v případě potřeby na něj můžete mluvit nebo mu přehrávat ukolébavky. Ty jsou v aplikaci integrovány, propojit ji je však možné i s vaší hudební knihovnou. Nechybí sledování stavu baterie druhého zařízení, můžete se tedy včas připravit na nabíjení. Software je sice zdarma, k monitorování je určen ale jen na omezený časový úsek. Pro využívání bez jakéhokoli omezení si připravte jednorázově 49 Kč.

Aplikaci Safe Baby Monitor Pro nainstalujete zde

Luna

Výhoda aplikace Luna je její šetrnost k baterii – nemusíte se tedy bát, že vašemu iPhonu nebo iPadu přes noc dojde šťáva. Jelikož zaznamenává video, můžete vaše dítě neustále sledovat i očima, zároveň slyšíte všechny zvuky, které se z jeho pokoje ozývají. Software si zakládá na intuitivním rozhraní, jeho nevýhody spočívají v absenci aplikace pro jablečné hodinky a nedostatku funkcí pro pokročilé uživatele. Pro plnohodnotné využívání připravte vaši peněženku na ulehčení o 279 Kč.

Aplikaci Luna stáhnete z tohoto odkazu

.