Zavřít reklamu

Když společnost Apple loni na jaře představila druhou generaci populárního iPhonu SE, vyvolala tím v řadě uživatelů velké nadšení. Podle posledních zpráv to vypadá, že bychom se mohli dočkat i třetí generace tohoto oblíbeného modelu, a že by čekání nemělo být zdaleka tak dlouhé, jako čekání na druhou generaci. Právě o třetí generaci iPhonu SE bude řeč v našem dnešním souhrnu spekulací, kromě toho se po delší době zmíníme také o ohebném iPhonu a dalších budoucích produktech.

Představení iPhonu SE v příštím roce

Snad již od počátku tohoto roku se spekuluje o tom, že by třetí generace iPhonu SE měla spatřit světlo světa v průběhu roku 2022. Shodují se na tom nejen někteří analytici – zprávy tohoto typu chodí i od zdrojů z řad dodavatelů Applu. Minulý týden se například v tomto kontextu objevila nová zpráva, kde původcem tohoto tvrzení není nikdo menší než zdroje z dodavatelského řetězce společnosti TrendForce.

Podle nich by mělo k představení nové generace iPhonu SE dojít v průběhu prvního kvartálu příštího roku, tedy podobně jako u iPhonu SE 2020. Co se technických specifikací týče, zmíněný zdroj sice neprozradil žádné detaily, ale analytici se již v minulosti shodli například na podpoře 5G sítí, podobném designu, jakým se vyznačovala předchozí generace, nebo třeba na vylepšeném procesoru.

Koncept ohebného iPhonu

V dnešním souhrnu spekulací bude po delší době opět řeč o ohebném iPhonu, tentokrát se ovšem nebude jednat o nejnovější únik, ale o poměrně povedený a zajímavý koncept. Ten se v průběhu uplynulého týdne objevil na serveru YouTube, konkrétně na kanále s názvem #ios beta news.

Ve videu s názvem iPhone 14 Flip můžeme vidět záběry telefonu, který se na první pohled svým vzhledem příliš neliší od posledních modelů. Na zadní straně ale můžeme vedle fotoaparátu vidět malý čtvercový vnější displej, na dalším ze záběrů již můžeme sledovat, jak se iPhone ohýbá – zajímavé je, že u modelu ve videu není viditelný žádný kloub ani pant.

O možném příchodu ohebného iPhonu se spekuluje již delší dobu, a Apple na něm podle dostupných informací skutečně pracuje. Vývoj jde ale podle posledních zpráv pomaleji, než se původně předpokládalo, a podle známého analytika Ming-Chi Kua se ohebného jablečného smartphonu s největší pravděpodobností nedočkáme dříve než v roce 2024.

Apple a další chytrá nositelná elektronika

Chytré hodinky dnes většina z nás vnímá jako naprostou samozřejmost a šikovný doplněk ke smartphonu. V oblasti chytré nositelné elektroniky ale evidentně existuje mnohem více možností, náramky a náhrdelníky nevyjímaje. A není vyloučená ani možnost, že bychom se doplňků tohoto typu mohli v budoucnu dočkat i od Applu.

Svědčí o tom nedávno zveřejněný patent, který popisuje možné plány cupertinské společnosti na chytrý náhrdelník či náramek. Patent velmi obecně popisuje nositelné zařízení, které by mohlo být opatřené různými druhy senzorů, disponovat haptickou odezvou nebo třeba indikačními LED diodami či reproduktory. Zmíněné nositelné zařízení by mohlo disponovat schopností sbírání informací o poloze uživatele, stejně jako zdravotních či biometrických údajů, a mohlo by sloužit také pro účely identifikace. Kromě náramku či náhrdelníku by se mohlo jednat také o jistou formu kroužku na klíče.

 

.