Zavřít reklamu

Ti, co si kupují iPady a iPhony, mohou oproti svým kamarádům řadících se do skupiny Android uživatelů vyzdvihnout mnoho věcí. Jednou z nich je i nadstandardní výbava strojů, mezi niž se dají zařadit prvotřídní fotoaparáty, nádherný displej a výkonný procesor, což spolu s dlouholetou podporou zajišťuje, že se o nový kousek elektroniky nebudete muset starat po dobu několika let. Na všech svých prezentacích kalifornský gigant uvádí, že mají jeho mobilní zařízení výkonu na rozdávání, reálné testy se však ze slov představitelů cupertinské společnosti nedozvíte. Přehledně vám je ale poskytnou aplikace třetích stran. Ty nejlepší aplikace tohoto typu si v následujících řádcích shrneme.

Geekbench 5

Geekbench 5 je asi nejpoužívanějším softwarem na měření výkonu a nutno podotknout, že tomu tak je po právu. Poskytuje totiž jednoduché rozhraní pro měření CPU i GPU vašich iOS a iPadOS zařízení, výsledky jsou zároveň velice přehledně znázorněny. Kromě zjištění toho, jak je na tom vaše zařízení v oblasti výkonu, si jej můžete porovnat i s ostatními produkty a s výsledky jiných uživatelů. Intuitivní, ale zároveň informativní rozhraní se bude líbit jak běžným, tak náročným spotřebitelům, investice 25 Kč rozhodně nebudete litovat. Jestli vám informace z této konkrétní aplikace nebudou stačit, je také možné pořídit dražšího sourozence Geekbench 5 Pro. Ten nabídne komplexnější výsledky, cena však činí 249 Kč.

Aplikaci Geekbench 5 zakoupíte za 25 Kč zde

Aplikaci Geekbench 5 Pro zakoupíte za 249 Kč zde

3DMark Wild Life Benchmark

Pokud za aplikace podobného typu nechcete platit, 3DMark Wild Life Benchmark je skvělou alternativou za Geekbenkch. Umožní vám změřit si výkon kteréhokoli iPhonu či iPadu, porovnat jej jak s těmi nejnovějšími modely, tak i s výsledky měření stejných modelů, a dokonce zaznamenává i to, jak vše ovlivnila určitá aktualizace. Super je, že v aplikaci nenajdete žádné reklamy, zároveň po vás vývojáři nechtějí zaplatit si určitou částku formou předplatného.

Aplikaci 3DMark Wild Life Benchmark nainstalujete bezplatně zde

3DMark Sling Shot Benchmark

Jste-li majitelem staršího iPhonu či iPadu, dejme tomu produktů vyrobených v roce 2015 a dříve, doporučuji si nainstalovat právě tuto aplikaci. Je totiž uzpůsobena modelům, pro které jsou testy výkonnostně náročné a telefony v nich nedosahují takových výsledků jako po stažení modernějších aplikací. Samozřejmostí je srovnání s výsledky ostatních produktů, ani vlastníci méně výkonných strojů o něj tedy nebudou ošizeni.

Aplikaci 3DMark Sling Shot Benchmark stáhnete bezplatně zde

CPU DasherX

Nečekejte, že by CPU DasherX nějak vybočovalo z konkurence. Nabídne vám přehledné zjištění stavu vašeho zařízení a dokáže změřit výkon procesoru. Získáte mnoho druhů různých testů, vždy tedy budete v obraze, jak si váš přístroj vede při konkrétních činnostech. Za odstranění reklam vydáte jednorázově 25 Kč.

Aplikaci CPU DasherX stáhnete z tohoto odkazu

.