Zavřít reklamu

Společnost Adobe, která stojí za populárními nástroji jako Photoshop či After Effects, sužuje závažný problém. Poslední verze Adobe Premeire Pro může totiž nevratně zničit reproduktory v MacBooku Pro.

Na diskusním fóru společnosti Adobe se začíná ozývat stále více popuzených uživatelů, kterým aplikace Premiere Pro zničila reproduktory v MacBooku Pro. Chyba se nejčastěji projeví při úpravách nastavení zvuku videa. Poškození je přitom nenávratné.

„Používal jsem Adobe Premiere Pro 2019 a upravoval zvuk v pozadí. Najednou jsem slyšel nepříjemný a velmi hlasitý zvuk, ze kterého mě až bolely uši a potom mi přestaly fungovat oba reproduktory v MacBooku Pro.“ napsal jeden z uživatelů.

První reakce na toto téma se objevily už v listopadu a pokračují doteď. Chyba tak sužuje obě poslední verze Premeire Pro, tedy 12.0.1 a 12.0.2. Adobe doporučil jednomu z uživatelů vypnout mikrofon v Preferences –> Audio Hardware –> Default Input –> No Input. Přesto ale problém u většiny uživatelů přetrvává.

Oprava poškozených reproduktorů vyjde nešťastníky, které problém postihl, na nemalých 600 dolarů (přibližně 13 500 korun). Apple totiž při výměně nahrazuje nejen reproduktory, ale také klávesnici, trackpad a baterii, jelikož jsou součástky navzájem propojeny.

Zatím není jasné, zdali je chyba u Adobe či u Applu. Ani jedna ze společnosti se k problému zatím nevyjádřila.

MacBook gold-speaker

Zdroj: MacRumors

.