Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Adobe znovu vylepšuje Photoshop pro iPad

Řada uživatelů jablečných tabletů v minulosti doslova volala po plné verzi Photoshopu. Tyto prosby společnost Adobe vyslyšela a představila poměrně spolehlivý nástroj pro úpravu fotografií, ve kterém ale stále chyběla řada nástrojů. K tomuto se společnost vyjádřila loni v listopadu tak, že se hodlá přinést chybějící funkce v nadcházejících aktualizacích. A co Adobe slíbilo, tak to taky plní. V nejnovějším updatu se objevily dvě perfektní novinky. Došlo totiž k přidání křivek a nově si může uživatel při práci s Apple Pencil nastavit její citlivost. Je tedy jasné, že se společnost Adobe snaží přinést plnohodnotný Photoshop i na iPad, což se jí poměrně daří. Využíváte tento grafický software na vašem iPadu i vy? Jaká funkce vám v aplikace stále chybí? Zmiňované novinky si můžete prohlédnout v níže přiložené galerii, kde naleznete i příslušné animace.

Nejspokojenější uživatelé smartphonů vlastní iPhone

Produkty z dílny společnosti Apple patří mezi jedny z nejpopulárnějších vůbec. Tento fakt potvrzuje řada spokojených uživatelů, kteří se na svá jablečná zařízení spoléhají doslova denně a nedají na ně dopustit. Dnes jsme se navíc dočkali zveřejnění nové studie s názvem American Customer Satisfaction Index (ASCI), která určuje jakýsi index spokojenosti amerických uživatelů smartphonů. První příčku obhájil Apple se svými iPhony, kdy získal 82 bodů ze 100, čímž se o bod zlepšil oproti minulému roku. Těsně v závěsu se nachází společnost Samsung, která měla jen o bod méně. Co ale stojí za lepším hodnocením oproti minulému roku? Dá se říci, že jeden bod navíc si Apple vysloužil nejnovějším iPhonem 11 a 11 Pro (Max), které znatelně posunuly výdrž baterie. Právě baterie je totiž pro zákazníka velice důležitá a přímo určuje jeho spokojenost.

Pokud se ale podíváme na spokojenost zákazníků u jednotlivých modelů, zjistíme, že se Apple neumístil ani na pomyslném stupínku vítězů. Jak můžete na obrázcích výše vidět, první příčky zabral Samsung se svou devátou a desátou generací řady Galaxy. Na čtvrtém a pátém místě se teprve nachází iPhone XS Max, respektive iPhone X. Jestliže se na celý seznam podíváme zcela objektivně, na první pohled můžeme vidět, jaký výrobce na trh přináší ty nejoblíbenější telefony. Nepopiratelně se totiž jedná o Samsung a Apple. Pouze 18 telefonů dokázalo získat více než 80 bodů, přičemž 17 z nich se právě pyšní logem Applu či Samsungu. Je ale nutné brát v potaz, že se studie zaměřuje pouze na americký trh a současně analyzuje tamní operátory. V Evropě by pravděpodobně kalifornský gigant nezískal takovýchto hodnocení, protože jsou zde jablečné produkty poměrně dražší a řada lidí raději volí levnější alternativy.

Google přidává automatický tmavý režim do své aplikace

Tmavý režim se již od příchodu operačního systému iOS 13 těší obrovské oblibě. Ačkoliv řada aplikací tuto funkci integrovala pár dní po jejím spuštění, některé programy mají zkrátka doposud smůlu. Aplikace Google, která slouží pro vyhledávání na stejnojmenném vyhledávači a je dostupná pro Android i iOS, automatický tmavý režim až doposud nenabízela. Od dneška by ale měla aplikace sama rozpoznat, zdali máte ve vašem systému zrovna aktivovaný tmavý režim a podle toho přizpůsobit vzhled samotné aplikace. Tato novinka ale prozatím není dostupná každému. K jejímu uvolňování totiž dochází postupně a někteří uživatelé si budou muset počkat až do konce týdne.

Google – Tmavý režim
Zdroj: MacRumors
.