Zavřít reklamu

Tak již víme, že jsme se jich během března nedočkali. Apple tak prodlužuje čekání na své nové tablety a je přitom prakticky jedno, které řady. Loni jsme se nedočkali jediného modelu a mnoho zákazníků tak s koupí jistě vyčkává. Apple ale nemusí chvátat. 

Kdo totiž čeká, buď koupí, co je, nebo si ještě nějakou tu dobu počká. Mezi tablety se obecně nic moc neděje, a to platí i o světě Androidu. Samsung se zde sice snaží, nic nového ale nepřináší. Vlastně jen omlacuje a zrychluje čipy. To zásadní přinesl už v roce 2022, kdy ukázal řadu Galaxy Tab S8, ze které vycházejí loňské devítky. Pak jsou zde samozřejmě ještě levnější a k tomu ještě levnější zařízení. Samsung loni vydal 7 modelů tabletů, tak je musí nějak cenově a výkonově odstupňovat. 

Apple nepřinesl na trh jediný model, protože buď neměl čím ohromit, nebo nemělo smysl snažit se nějak upadající trh držet. Jenže letos může být situace jiná. Máme zde tři možnosti, kdy se nabízí nové tablety na trh uvést, kdy je ten poslední termín také nejlepší. 

Duben 

Apple může udělat jen krátkou Keynote, jako byla třeba ta na podzim loňského roku u MacBooků Pro, nebo prezentovat novinky iPadů pouze formou tiskovek. Máme zde jisté úniky o tom, na co se popřípadě těšit a víme, že toho zas tolik nebude, proto by dávala smysl spíše druhá varianta. 

Červen 

Na 10. června má Apple naplánovanou úvodní Keynote ke konferenci WWDC. Protože zde bude ukazovat i iPadOS 18 s možnostmi umělé inteligence, bylo by jistě fajn prezentovat to i na nových iPadech. Naráží to ale na fakt, že tyto iPady nebudou ještě mít iPadOS 18 a dostanou ho až v září, což může být zavádějící a matoucí. 

Září 

Jako nejideálnější řešení se nabízí představit iPadOS 18 v červnu a nové iPady, a to ideálně kompletního portfolia, na podzim s vydáním nového systému. Jistě by si to zasloužilo i samostatnou Keynote, pokud bychom se dočkali omlazení kompletního portfolia. Apple by zde také mohl u jednotlivých modelů sdělit, kdo bude mít jakou podobu AI, pokud ji tedy odstupňuje. 

A protože se říká, kdo si počká, ten se dočká, vychází poslední varianta jako jediná ideální. Jenže také to značí, že to bude ještě dlouhé čekání a záleží, jestli si jej může především Apple vůbec dovolit. 

.