Zavřít reklamu

V minulém měsíci nám Apple konečně představil očekávaný AirTag. O tomto produktu se mezi jablíčkáři mluvilo již od roku 2019 a každý netrpělivě čekal, kdy se konečně dočkáme. S pomocí tohoto lokalizačního přívěšku totiž dokážeme takřka okamžitě a s nesmírnou přesností najít například naše klíče, peněženku a prakticky cokoliv, k čemu si produkt připneme. Pro využití precizního vyhledávání je každopádně potřeba mít iPhone 11 a novější, a to kvůli čipu U1. Co ale dělat, když najdeme AirTag, který nám nepatří?

Majitelé mohou své AirTagy lokalizovat prostřednictvím nativní aplikace Najít. Ta k tomu používá Bluetooth a síť ostatních jablečných produktů, díky čemuž tak mají o poloze přehled vždy, kdy se s produktem setká jiný jablíčkář (při splnění všech podmínek). Když ale někde přívěšek ztratíme, Najít nám pouze ukáže poslední známou polohu, což například v menších městech může být problém. Přesně proto je v takovém okamžiku vždy nutné aktivovat režim ztráty. V tomto kroku si navíc můžeme nastavit zprávu, která se následně zobrazí případnému nálezci a může mu tak odhalit například kontakt, případně jiné informace o nás jakožto vlastníkovi.

Ztracený AirTag

Kdybyste tedy našli AirTag, který je v režimu ztráty, stačí jeho bílou stranu přiložit k horní hraně iPhonu, na kterém se vzápětí díky NFC objeví notifikace. Po jejím otevření se zobrazí infokarta se zmiňovanou zprávou, jež si nastavuje přímo vlastník při zmiňované aktivaci režimu. I kdyby produkt nebyl v režimu ztráty, po nějaké době, kdy je soustavně oddělen od svého majitele, začne vydávat zvuk. Stejný postup navíc funguje i s Android telefony. Jedinou podmínkou je přítomnost NFC.

.