Zavřít reklamu

Představte si situaci, kdy jste si pořídili skvělý externí disk, a chcete na něj z vašeho Macu přenést videa, fotografie, dokumenty, nebo jej třeba využívat k zálohování přes Time Machine. Disk jste připojili za pomoci kabelu – a váš Mac se tváří, že k němu rozhodně žádné externí HDD není připojené. Co teď?

Když připojíte externí pevný disk k portu USB počítače Mac, zobrazí se na ploše. Můžete ho také vidět ve Finderu v levém sloupci. Pokud se disk v počítači Mac nezobrazuje, je pravděpodobné, že nebyl správně naformátován, byl poškozen nebo je vadný.

Ukážeme vám, jak zjistit, zda důvodem, proč se externí disk nepřipojuje k počítači Mac up, je problém se samotným diskem, kabelem nebo portem, a jak problém vyřešit a získat přístup k datům na disku.

Spusťte Finder a na liště v horní části obrazovky klikněte na Finder -> Nastavení. Zvolte kartu Obecné a ujistěte se, že máte nastavené zobrazování externích jednotek na ploše. V kartě Boční panel nastavíte zobrazování externích jednotek v boční panelu Finderu.

  • Zkontrolujte, zda po stránce připojení vše funguje tak, jak má, a že není závada na kabelu nebo u jednoho z portů. Můžete také zkusit použít jiný kabel.
  • Dalším krokem je zkusit připojit jednotku k jinému Macu, pokud tuto možnost máte.
  • Pokud se nepřipojí ani tam, budete vědět, že je problém s jednotkou, zatímco pokud se připojí, problém je ve vašem Macu.
  • Pokud můžete, zkuste také připojit externí disk k PC. Pokud se disk připojí k PC, je pravděpodobné, že jste zjistili, v čem je problém: disk je naformátován pro PC a váš Mac jej nemůže přečíst.

Pokud je na vině nesprávný formát a vy máte k dispozici počítač s Windows, přesuňte obsah z externího disku do počítače a poté externí disk naformátujte do některého z kompatibilních formátů – APFS, HFS+ nebo exFAT. Můžete také zkusit disk vyhledat přes Diskovou utilitu na vašem Macu a vyzkoušet jeho opravu.

.