Zavřít reklamu

Pokud zrovna s někým telefonujete a chcete hovor ukončit, tak zajisté víte, že existuje více způsobů, jak na to. Klasickým způsobem můžete samozřejmě telefon vzít od ucha a na displeji klepnout na tlačítko pro zavěšení, kromě toho je ale možné také hovor ukončit stisknutím tlačítka pro zamknutí iPhonu. Tato funkce je skvělá, jelikož hovor můžete ukončit kdykoliv a ihned, každopádně existují i takoví uživatelé, kteří ji úplně v lásce nemají. Těm se totiž často stává, že při hovoru omylem tlačítko zamknutí zmáčknou, čímž se hovor nechtěně ukončí.

iOS 16: Jak deaktivovat ukončení hovoru tlačítkem zamknutí

Až doposud neměli uživatele na vybranou a museli se jednoduše naučit pokládat prst při hovoru někam jinam než na zamykací tlačítko. Dobrou zprávou ale je, že do iOS 16 se Apple rozhodl přidat možnost, díky které je možné ukončení hovoru tlačítkem zamknutí deaktivovat. Patříte-li mezi jedince, kteří často omylem zavěšují hovory kvůli tlačítka zamknutí, tak deaktivaci provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Zpřístupnění.
  • Následně zde věnujte pozornost kategorii Mobilita a motorika.
  • V rámci této kategorie rozklikněte hned první možnost Dotyk.
  • Tady následně sjeďte úplně dolů a deaktivujte Ukončení hovoru zamknutím.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 16 deaktivovat ukončení hovoru tlačítkem zamknutí. Pokud se vám tedy někdy v minulosti stalo, že jste opakovaně omylem ukončili hovor tlačítkem pro zamknutí, tak nyní již víte, jak tuto funkci můžete jednoduše deaktivovat, aby se to nepakovalo. Je dobré vidět, že Apple v poslední době opravdu naslouchá svým příznivcům a snaží se přijít s malými funkcemi, které jsou dlouho žádané a udělají obrovskou radost.

.