Zavřít reklamu

Po aktualizaci vašeho Macu jste si mohli všimnout složky „Přemístěné položky“ na ploše systému. Pokud jste jako většina uživatelů, je pravděpodobné, že jste tento soubor poslali přímo do koše, aby byl smazán. Jenže ani tak jste tyto položky neodstranili. Zde tak zjistíte, jak postupovat, aby se to povedlo. 

I když jste dali složku do koše, jednalo se totiž pouze o zástupce a nikoli skutečné umístění přemístěných souborů. Složku přemístěných položek najdete ve Sdílených na Macintosh HD.  

Jak najít přemístěné položky v macOS Monterey: 

  • Otevřete Finder 
  • V menubaru vyberte Otevřít 
  • Zvolte Počítač 
  • Následně otevřete Macintosh HD 
  • Vyberte složku Uživatelé 
  • Otevřete Sdílené a zde již vidíte Přemístěné položky 

Co jsou přemístěné nebo přesunuté položky 

V této složce najdete takové soubory, které se při poslední aktualizaci systému macOS nebo přenosu souborů nepodařilo přesunout do nového umístění. Najdete zde i složku pojmenovanou jako Konfigurace. Tyto konfigurační soubory pak byly nějak upraveny nebo přizpůsobeny. Změny jste přitom mohli provést vy, nebo jiný uživatel či některá aplikace. S aktuálním macOS však již nemusí být kompatibilní.

Přemístěné soubory jsou tedy v podstatě konfigurační soubory, které se při upgradu nebo aktualizaci Macu stanou nepoužitelnými. Aby se však Apple při upgradu ujistil, že se nic „nerozbilo“, přesunul tyto soubory na bezpečné místo. Obvykle tyto soubory váš počítač již nepotřebuje a pokud chcete, můžete je bez následků smazat. Což se může hodit, protože některé mohou zabírat množství úložného prostoru. 

Otevření složky vám umožní zkontrolovat, jaké soubory jsou uvnitř. Mohou to být data související s konkrétními programy třetích stran, nebo to mohou být zastaralé systémové soubory pro váš Mac. Ať tak či onak, váš Mac zjistil, že už pro něho jednoduše nejsou důležité. 

.