Zavřít reklamu

Pokud jste příznivci jablečných počítačů, nemůžete se dočkat novinek v systému macOS, ale nehrnete se do instalace betaverzí, máme pro vás dobrou zprávu. Na dnešním Eventu nám kalifornský gigant konečně oznámil, kdy vyjde první veřejná verze systému macOS Monterey. Pakliže se tedy těšíte na instalaci, v kalendáři si poznačte datum 25. října. Přesně v ten den se totiž uživatelé macOS po celém světě konečně dočkají.

Co se týče samotných novinek, rozhodně se nejedná o žádnou revoluci, můžete se však těšit na poměrně příjemná vylepšení. Mezi nejatraktivnější funkce, jež byly na červnovém WWDC vyzdvihovány, patří přepracovaný prohlížeč Safari, aplikace Zkratky, kterou známe již ze systémů iOS a iPadOS nebo třeba funkce Universal Control, která zajistí ještě lepší propojitelnost Macu a iPadu. Právě na poslední zmíněnou vychytávku si ale ještě budeme muset minimálně do další aktualizace počkat, Apple ji totiž s první ostrou verzí macOS neuvolní.

macos 12 monterey

Dále se s příchodem nového systému dočkáte totožných funkcí, jež najdete v iOS a iPadOS 15, konkrétně mohu zmínit například režim Soustředění, rychlé poznámky či přepracovaný FaceTime. Dobrou zprávou pak je i to, že systém poběží na všech počítačích, na kterých pracuje macOS Big Sur. To opět dokazuje fakt, že to Apple s dlouholetou podporou svých strojů myslí opravdu vážně.

.