Zavřít reklamu

Jsou dvě věci, kterými si můžeme být jistí. První je, že Apple představí další pořadové číslo svého operačního systému pro počítače Mac, takže se dočkáme macOS 13. Druhou je pak to, že tak učiní v rámci své úvodní keynote k WWDC22, která se uskuteční 6. června. O ostatních novinkách a funkcích je ale zatím spíše ticho po pěšině. 

Červen je tím měsícem, ve kterém Apple pořádá vývojářskou konferenci, která je zaměřená právě na operační systémy a aplikace. Právě proto zde také představuje nové systémy pro svá zařízení a letos tomu nebude jinak. Jaké nové funkce tedy přijdou do našich Maců se oficiálně dozvíme až právě v rámci úvodní keynote, do té doby se jedná jen o úniky informací, spekulace a zbožná přání.

Kdy bude macOS 13 vydán 

I když Apple macOS 13 představí, široká veřejnost si na něho bude muset ještě chvíli počkat. Po události se nejdříve spustí vývojářská beta, pak bude následovat ta veřejná. Ostré verze se pravděpodobně dočkáme v říjnu. Loni přišel macOS Monterey až 25. října, takže i od toho se dá dobře odpíchnout. Protože 25. října bylo pondělí, letos by to mohlo být také v pondělí, tedy 24. října. Je ale klidně možné, že Apple uvolní systém spolu s novými počítači Mac, které třeba v říjnu představí, a tím pádem může být datum vypuštění systému mezi veřejnost prakticky klidně už v pátek, kdy tradičně začínají prodeje nových strojů.

Diskuze k článku

    Hlavně by se měli vykašlat na to odstraňování „starých“ věcí. Třeba PPTP/SSTP VPN. Co je pro boha Applu do toho, že se chci připojit na nezabezpečenou VPN? OK, to že to odstranili z nabídky v GUI chápu, BFU je třeba „ochránit“. Ale na úrovni kernelu to nechat mohli. Tolik kódu to zas nebude, stejně je (bylo) obšlehlé z BSD.

celý text

Čtěte více