Zavřít reklamu

Jak se blížíme k podzimnímu představování nových produktů Applu, sílí i množství různých úniků informací o tom, co si pro nás společnost chystá. Tentokrát došlo na nový design iPadu mini 6. generace, a to díky fotografiím údajných hliníkových forem k tvorbě pouzder. 

Snímky publikoval web Techordo. Jedná se o hliníkové formy, které obvykle používají výrobci pouzder k výrobě svého příslušenství pro nadcházející zařízení, než jsou ta skutečně fyzicky k dispozici. V souladu s předchozími úniky informací vypadá design iPadu mini 6 znázorněný těmito formami hodně podobně jako menší iPad Air.

Chybí tedy tlačítko Domů, které ustoupilo většímu displeji a symetrickému designu s tenkými rámečky. Tlačítko zapnutí na boku zařízení tak bude pravděpodobně také obsahovat Touch ID. Hlavní kamera je jen jedna a dá se očekávat, že bude stejné specifikace, jakou má ta v Airu, tedy 12MPx fotoaparát s širokoúhlým objektivem a clonou f/1,8.

iPad mini 6 bude představovat zásadní krok ve vývoji produktové řady tohoto nejmenšího iPadu, který od svého prvního představení v roce 2012 vlastně nijak nezměnil svůj design. Jak uvádí 9to5Mac, pokud bude iPad mini 6 vybaven procesorem A15, udělá to z něho nejvýkonnější iPad (pokud tedy nepočítáme řadu Pro s jejím M1 čipem). Novinka by také měla podporovat druhou generaci Apple Pencil, ostatně jako to umí vyjma řady Pro i iPad Air. I zde jej tedy budete moci na tablet magneticky přichytit a nabíjet.

.