Zavřít reklamu

Jestliže patříte mezi kutily, kteří se nebojí opravování domácí elektroniky, a to včetně mobilních telefonů, tak zbystřete – v budoucnu by se vám totiž mohl hodit tento článek. Pokud už jste někdy měnil displej iPhonu, tak vám nemusím připomínat, že je pokaždé nutné, abyste jej nadzvedli z těla, a poté odpojili. Takto dostanete plný přístup ke všem vnitřnostem jablečného telefonu, což je pro pohodlnou opravu velmi důležité.

Při provádění různých oprav jablečného telefonu samozřejmě čelíte obrovskému riziku – stačí totiž jeden špatný pohyb a celá oprava váš může stát několikanásobně více než jste původně předpokládali. Zmínit můžeme například ploché kabely, které jsou tenké jako papír, baterii, která může způsobit požár, anebo třeba konektory, které můžete zohnout či jinak poničit. Pokud jste se pustili do výměny displeje na iPhonu 7, 8 či SE (2020), popřípadě pokud se na tuto akci chystáte, tak se můžete setkat ještě s dalším problémem. Po výměně displeje, kdy už máte všechno hotové, se totiž často stává, že se iPhone v pravém dolním rohu nedaří zavřít. Rozhodně v tomto případě není řešením vyvinutí obrovské síly, anebo využití velkého množství lepidla. Fígl je o mnoho jednodušší.

Pokud se podíváte na displej iPhonu 7, 8 či SE (2020) zezadu, kde jsou vyvedeny ploché kabely, tak si v levé spodní části všimněte obdélníkového čipu. Pokud již máte na zadní straně displeje nainstalovaný tzv. backplate, chcete-li kovový plíšek, tak je přesně pro tento čip v plíšku vyříznutý otvor, tak stejně je vyříznuté i místo pod ním. A právě zmíněný čip může po opětovném přišroubování backplatu na nový displej dělat neplechu. Vzhledem k tomu, že čip vystupuje, tak je pro něj v těle iPhonu připravena „prohlubeň“, do které má perfektně zapadnout. Jenže se stává, že při opětovném složení tento čip do prohlubně nezapadne a opře se výše o část základní desky, což má za následek zmíněné nezacvaknutí displeje při opětovném složení iPhonu.

iphone 7 displej výměna

S velkou pravděpodobností si někteří z vás tento článek našli poté, co se ve výše popsaném problému ocitli. Chcete-li jej vyřešit, tak vám nezbývá nic jiného, než displej opětovně zvednout a odpojit. Po odpojení je nutné, abyste také odšroubovali backplate – nezapomeňte na šroubky, které se nachází ve spodní části u Touch ID, a také u horního reproduktoru. Po sundání se pokuste čip, společně s kabely, posunout o pár milimetrů níže. Nejlépe by se vám to mělo podařit tehdy, když ve spodní části, kde končí displej, kabely ohnete o kousek dál. Čip by měl být od jeho horního výřezu vzdálen cca 2 milimetry. Poté backplate opětovně přišroubujte, přičemž čip raději prstem podržte, aby nedošlo ke změnění pozice. Poté už jen stačí, abyste displej připojili a zacvakli – vše by mělo již proběhnout bez problémů.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.